Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Smažák nám závidí celý svět! Kde se vzal, jaká je jeho historie?

22. července 2020
05:30

Vyhlášení šéfkuchaři by asi nesouhlasili, ale českým národním jídlem, na které nikdo z nás nedá dopustit, je smažený sýr! Pochoutka, která nějakou dobu hledala své místo v srdcích strávníků a nakonec ho také našla! Odkud se oblíbený smažák vzal se dozvíte v dalším díle pořadu Mall.tv Zmlsané dějiny light.

Když se někdo zeptá, co je českým národním jídlem, jaká je nejčastější odpověď? Možná svíčková nebo knedlo, vepřo, zelo. Podle pořadu Zmlsané dějiny je to spíš všemi oblíbený, bezmasý pokrm podávaný s tatarskou omáčkou a brambůrkami. Ano, řeč je o smaženém sýru.

První zmínky o smaženém sýru bychom mohli najít už v období středověku. U nás se však zmiňuje až v roce 1953 - smažená gorgonzola nebo smažený ementál se podával zamotaný do kousku slaniny a byl spíš vhodný jako předkrm pro zámožné strávníky.

Smažený sýr, jak ho známe dnes, se do jídelníčků restaurací a jídelen začal postupně dostávat v průběhu pozdějších let ve snaze rozšířit polotovary a hotová jídla, aby mohly ženy místo vaření doma u plotny nastoupit dřív do práce a budovat socialistický stát. Tento postup se však pracujícímu lidu moc nezamlouval.

Jak si tedy smažený sýr vybojoval svoje místo na výsluní českých národních jídel? To se dozvíte v následujícím videu.

 

pajato73 ( 29. července 2020 09:41 )

pajato73 ( 29. července 2020 09:41 )

santikxauz ( 22. července 2020 16:18 )

To bývalo za "zlých komunistů",z dnešního kapitalistického sýru je umění ho usmažit,aby se neroztekl jako kostka ledu.

Altingerka ( 22. července 2020 14:01 )

Kupte v cizině naší cihlu na smažák!

hustik ( 22. července 2020 11:01 )

lady bug: To jute nebyla za tu dobu v restauraci, smažák se podává skoro všude a zejména děti ho mulují. To mě zajímá v jaké zemi žijetea jakou máte specialitu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud