Armáda prodává oblíbené řopíky: Nejlevnější bunkr se dá koupit za 25 tisíc korun

Autor: ran - 
27. června 2020
09:01

Okresy Břeclav, Louny, Jindřichův Hradec nebo České Budějovice. To jsou některá z míst, kde si zájemci můžou pořídit bunkry pohraničního opevnění postavené před druhou světovou válkou. Kupují si je hlavně nadšenci do armádní historie, ale k dispozici jsou téměř každému, kdo o ně projeví zájem! 

„Objekty stálého lehkého opevnění“, jak se menší železobetonové vojenské stavby oficiálně nazývají, vyrůstaly v českém pohraničí jako součást plánované obrany před invazí vojsk nacistického Německa. Tyto, ale i některé větší pevnosti někdy rekonstruují kluby vojenské historie a nabízejí je návštěvníkům k prohlídkám. Malých, téměř zapomenutých bunkrů je ale mnohem více a ministerstvo obrany se jich průběžně snaží zbavovat.

Aktuální informace a přehled nabízených nemovitostí je uveřejněný na armádním webu www.onnm.army.cz nebo internetové stránce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „Výběr vhodného kupce bude proveden i v případě, že se přihlásí pouze jeden zájemce,“ uvádí ministerstvo.

„Výběrové řízení má zpravidla stanoveno jediné kritérium, tj. nabídku nejvyšší ceny, která musí být nejméně ve výši vyhlášené minimální kupní ceny, za současného splnění konkrétních kvalifikačních podmínek, které jsou uvedené v každém inzerátu v jeho části A“, stojí dále v dispozicích. 

Jeden z nejmenších bunkrů se nachází v katastru obce Písečné u Jindřichova Hradce. Nabízí se za 25 tisíc korun. Ceny dalších se pohybují do sta tisíc, objekt někdy stojí i na vlastním pozemku. Často se ale nachází na pozemku třetí osoby. U větších a zajímavějších objektů se také částky samozřejmě mohou vyšplhat o dost výš.

jmhad ( 27. června 2020 10:18 )

Nu aby se někdy nehodily. Ale když prodávají, tak bych jeden koupil. Strčil bych do něho starou až zas bude štěkat a zamknul, popř. zahodil klíč.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud