Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Zdravotní sestra se starala o nemocné děti, zabil ji koronavirus: Zdrcená dcera má prosbu na všechny

Autor: ran - 
18. května 2020
09:36

Obětavá zdravotní sestra a matka samoživitelka dětí je jednou ze smutných obětí koronaviru mezi zdravotníky v Británii. Eyitolami Olaolorunová (†60) sama vychovala čtyři děti, dala jim dobré vzdělání a ke svým pacientům se vždy chovala jako k členům vlastní rodiny. Její dcera nyní i přes uvolnění koronavirových opatření v zemi nabádá k dodržování dosavadních opatření.  

Eyitolami se před 20 lety v Nigérii rozvedla a se svými čtyřmi dětmi přijela žít do Evropy a navázat na svoji praxi zdravotní sestry. Celkem byla po boku svým zejména dětským pacientům s vážnými a nevyléčitelnými diagnózami po dlouhých 40 let. Až do své smrti na covid-19, která nastala 16. dubna. Přišla nečekaně deset dní poté, co ji připojili na ventilátor, napsal Daily Mail. 

„Když ji odváželi na JIP, určitě už věděla, že prognóza není dobrá, ale nechtěla nám to říkat, aby jsme o ni neměli strach. Volali jsme jí přes konferenční hovor všichni čtyři. Řekla nám, brzy se zase uvidíme, právě mě odvážejí, my jí odpověděli, že se na ni těšíme. To bylo to poslední, co jsme si řekli,“ řekla zdrcená dcera Oyinkansola Honey Ilobaová (32).

Dcera Eyitolami popsala jako nezištnou a po všech stránkách výjimečnou ženu. Vánoce slavila nejen se svojí rodinou, ale i se svými pacienty, a nikdy prý žádnému z nich nezapomněla popřát k narozeninám. „Na stěně jsme měli fotku jednoho jejího pacienta, vnímali jsme ho jako našeho adoptivního mladšího brášku, protože ona ho tak viděla. To, že jsme všichni čtyři vystudovali a daří se nám dobře, je její zásluha,“ poděkovala mamince na dálku milující a vděčná dcera. 

Oyinkansola ale nyní myslí i na ostatní. Vyzývá lidi, aby se snažili dodržovat sociální odstup a v co největší míře dobrovolně dodržovali dosavadní opatření. V posledních dnech totiž Británie uvolnila nařízení o pohybu osob na veřejnosti a o shlukování se.

Čtyři děti mnohými oplakávané mrtvé zdravotní sestry nyní jejím jménem také založili účet na GoFundMe. Lidé tak mohou přispívat na děti v Nigérii, aby se jim dostalo lepšího vzdělání, než na jaké dosáhnou v současnosti, a mohly se tak těšit na lepší budoucnost. 

 

 

 

Další videa
Články odjinud