Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Zdravotní sestra údajně zmrzačila seniora: Měla mu vpíchnout neznámou látku

Autor: miv - 
12. května 2020
14:38

Okresní soud v Děčíně vyslechl v úterý obžalovanou zdravotní sestru Kláru V. (41), která v říjnu 2017 měla podle obžaloby vpichem neznámé látky poškodit zdraví Miroslava Urbana (77). Senior musí chodit o francouzských holích.

„Sanitář mě otočil v noci na bok a ona mi něco píchla, ale nevím co. Měl jsem po tom halucinace, nemohl jsem se hýbat,“ vypověděl poškozený muž. Místo vpichu navíc začalo hnisat a muž musel ve svém věku dvakrát pod narkózu.

Od té doby si nese trvalé následky. „Dřív jsem cvičil každý den, opravoval barák, jezdil autem, chodili jsme i se ženou tančit, teď už nevyměním ani žárovku,“ posteskl si pan Urban. Zdravotní sestra ale jakékoliv pochybení odmítá. „Neaplikovala jsem mu žádnou injekci, která by mu mohla ublížit,“ hájila se obžalovaná.

Za svojí sestrou stojí i primářka děčínské neurologie Iva Ondečková. „Je stavebním kamenem mého oddělení, bez ní by to vedlo k jeho rozpadu,“ řekla doslova.

I přesto, že obžalovaná vinu popírá, se na těle Miroslava Urbana skutečně objevil vpich. „Určitě ale nebyl od nás, byl přelepen náplastí, jaká se na našem oddělení nepoužívá,“ vysvětlila obžalovaná sestra.

Sestru Kláru V. obžalovala státní zástupkyně Růžena Mašatová. „Pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uvedla ve svém vyrozumění. Sestře hrozí až roční vězení a zákaz činnosti.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud