Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Záhada ukousnuté ruky vyřešena: Žralok sežral úředníka Richarda (†44)

Autor: chal - 
8. listopadu 2019
19:02

Richard (†44) byl s manželkou v pětihvězdičkovém hotelovém komplexu na slunném ostrově Réunion a užíval si zasloužený oraz od práce ve státním sektoru. Minulou sobotu se vydal se šnorchlem plavat do laguny, kolem které se táhne korálový útes. V dechberoucích kulisách ovšem našel smrt. Richarda sežral žralok.

Místní policisté začali po Angličanovi Richardovi pátrat v sobotu poté, co se nevrátil z plavání. Zalarmovala je jeho manželka Verity. Ta až do středy doufala, že se její muž třeba jen někam zatoulal, zkrátka věřila, že je ještě naživu.

Z této mylné představy ji rychle dostal nález forenzních vědců, kteří ve středu vykuchali mrtvého žraloka, který byl zabit, protože ohrožoval turisty. Ještě než zvíře zemřelo, minimálně jednoho turistu se mu povedlo dostat. V žaludku mělo totiž lidskou ruku. Podle snubního prstenu šlo právě o pohřešovaného Richarda.

Ostrov Réunion je útoky žraloků na lidi proslulý, Richard ale osudný den plaval v „bezpečné“ zóně. Šel totiž šnorchlovat do laguny, kterou ohraničuje korálový útes, takže by se do ní žraloci teoreticky neměli dostat. Richardův případ ukazuje, že skutečně jen teoreticky.

Co přesně se v případě tragické smrti anglického státního úředníka žijícího ve Skotsku stalo, teprve vyšetřovatelé zjišťují. Je totiž možné, že ho neusmrtil žralok, ale že se potápěč utopil a žralok si na něm smlsnul až pak.

agfor ( 8. listopadu 2019 22:18 )

Budeme muset dovézt spoustu hladových žraloků.

Zobrazit celou diskusi
Další videa