Statečný pejsek zachránil rodinu před požárem: Obětoval pro ni svůj život

Zippy je psí hrdina (vpravo ilustrační foto)
Autor: chal - 
19. 9. 2019
19:31

Je to hrdina. Jak jinak označit pejska Zippyho, který zachránil život své rodině, když ji štěkáním upozornil na požár v domě. Díky pozornému Jack Russel teriérovi z hořící budovy včas utekl Leroy Butler, jeho otec i dvě děti (8 a 12). Přestože se celá rodina zachránila, příběh nemá tak úplně šťastný konec – psí hrdina neštěstí nepřežil.

Leroy Butler žil v domku ve městě Bradenton na Floridě už 18 let. Na úterní noc však nikdy v životě nezapomene. Kolem druhé hodiny vznikl na půdě u klimatizace požár, který pomalu zachvátil celé podkroví. Požární hlásič sice spustil alarm, zvukový signál však přestal znít dříve, než začal.

Právě v tu chvíli se přihlásil o slovo malý nenápadný pejsek Zippy, který v domě s rodinou žil. Sice nevelký vzrůstem, zato obrovský srdcem, začal Jack Russel hlasitě štěkat odhodlaný všechny spáče probudit. A to se mu povedlo.

„Díkybohu jsme to všichni zvládli ven,“ sdělil Leroy televizi WTSP. „Všude byly plameny a černý kouř. Strop se propadal,“ rodina se dostala ven, ale malý Zippy zůstal uvězněný ve smrtícím žaláři z plamenů. Leroy sice podle svých slov vyrazil na záchranu pejska vstříc plamenům, ty už ale byly příliš silné, takže se k Zippymu nedostal.

„Celý obývák byl v plamenech, neměl kudy utéct. Byl to malý pejsek,“ popsal Leroy televizní stanici Fox 13. Zippy pocházel z útulku, odkud ho přivezl Leroyův otec. „Byl to dobrý pes. Odvedl svou práci, my jsme ho zachránili a on nám to teď asi vrátil,“ popsal zdrcený majitel. Hasiči Zippyho tělo našli pod postelí v ložnici, pejsek zemřel poté, co se nadýchal zplodin.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa