Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Meningitida propukla u 12denní holčičky pod vánočním stromkem: Tep 320 úderů za minutu, boj o život!

Novorozená holčička bojovala s meningitidou: Lékaři jí namočili hlavu do ledové vody, aby ji zachránili  (Autor: Just Giving)
Autor: rc - 
8. září 2019
10:14

Novorozená Holly Hutchinsonová strávila doma jen pár dní, než byla znovu převezena do nemocnice. Dvanáctidenní holčičce lékaři diagnostikovali meningitidu a její stav se rapidně zhoršoval. Lékařům se však podařilo jí zachránit život, a to opravdu neobvyklým způsobem. Ponořili jí hlavu do ledové vody!

Holly Hutchinsonová se narodila těsně před Vánoci, na světě však nebyla ještě ani čtrnáct dní a lékaři jí na první svátek vánoční diagnostikovali meningitidu. „Na Vánoce dostala teplotu, ale říkal jsem si, že to není nic, co by mě mělo znepokojovat. Pak mě probudila manželka, plakala a říkala, že ji musíme vzít do nemocnice, že teploty u novorozenců jsou velice vážné,“ popsal tatínek Ian Hutchinson.

V nemocnici Holly provedli testy. „Ukázalo se, že má meningitidu,“ uvedl dále Ian s tím, že jim ale lékaři řekli, že jde o tu »lehčí« virovou, a Holly jim dovolili vzít s sebou domů. Její stav se však zhoršoval. Na Silvestra byl její stav natolik vážný, že musela být převezena znovu do nemocnice. „Meningitida způsobila infekci v jejím srdíčku, což zapříčinilo abnormální rytmus,“ doplnil s tím, že její srdeční puls dosahoval až 320 úderů za minutu!

Lékaři se ve snaze snížit její puls rozhodli k neobvyklému kroku. Namočili jí na pět vteřin hlavičku do ledové vody! „Dívat se na ni, jak je ponořená ve vodě a jak je propíchaná jehlami jako jehelníček, je něco, co žádný rodič nechce vidět,“ popsal  její otec.

Stav holčičky se dlouhou dobu nedařil stabilizovat a lékaři zkoušeli vše možné. Pak se ale stal zázrak! „Bylo jen deset minut do půlnoci na Nový rok, když jsme obdrželi zprávu, že její srdíčko opět tluče v normálním rytmu a je stabilizovaná. Náhle vybuchly ohňostroje a lidé se začali veselit. Kdybychom ale tehdy byli přijeli o dvacet minut později, Holly by dnes pravděpodobně nežila,“ uzavřel. Rodiče se nyní přes stránku Just Giving snaží získat peníze, které chtějí věnovat neziskové organizaci na pomoc nemocným dětem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud