Boris jako Boris. Izraelský premiér si spletl Johnsona s Jelcinem, prý zkoušel pozornost

Autor: ČTK - 
8. 9. 2019
21:08

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu si na nedělní schůzi vlády popletl Borise Johnsona s Borisem Jelcinem. O přeřeknutí informoval list Haarec. Předseda izraelské vlády informoval kolegy o své víkendové cestě do Londýna, kde se s britským ministerským předsedou setkal.

„Vrátil jsem se z velmi příjemné návštěvy Londýna, kde jsem se setkal s předsedou vlády Borisem Jelcinem a s americkým ministrem obrany,“ řekl podle izraelského listu Netanjahu. Několik ministrů prý premiéra rychle opravilo s tím, že měl zřejmě na mysli Johnsona. Netanjahu s úsměvem odpověděl, že jen zkoušel jejich pozornost.

Netanjahu se s Jelcinem skutečně setkal, nikoli ovšem tento víkend v Londýně, ale v březnu 1997 v Moskvě. Izraelský premiér tehdy přijel do Ruska na třídenní návštěvu. Při setkání s Jelcinem šlo o hospodářskou spolupráci, zapojení Ruska do mírového procesu na Blízkém východě a o vztahy mezi Ruskem a Íránem.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

anonym01 ( 9. září 2019 11:30 )

JISTE, RIKAJI TO RUSOVE.

Taurus70 ( 9. září 2019 06:03 )

anonym01 jde videt ze Vase dusevni nemoc se rozviji ve vsech smerech😂😂😂

anonym01 ( 8. září 2019 22:12 )

Boris Jelcin byl nejlepším presidentem.

Zobrazit celou diskusi
Další videa