Manželé se otrávili obědem z jedovatých hub: Ve vážném stavu skončili na JIP!

Manželský pár se otrávil jedovatými houbami.
Autor: shp - 
26. 8. 2019
18:36

Na nedělní oběd jen tak nezapomene manželský pár ze středních Čech. Poté, co pozřeli pokrm z hub, začali muž i žena zvracet, trápil je silný průjem a jejich stav se zhoršoval každou chvilkou. Záchranáři je museli rychle převézt do nemocnic, kde byli umístěni na jednotkách intenzivní péče.

Za otrávenou dvojicí vyjížděli záchranáři z Lysé nad Labem a Brandýsa kolem čtvrté hodiny odpolední. Zdravotníci pak na místě zjistili, že páru z obce nalézajícímu se v okrese Praha-východ je čím dál tím hůře. Kromě průjmu a zvracení vykazovali i další příznaky otravy, uvedl web TN.cz.

Záchranáři oba pacienty vyšetřili, zajistili jim žilní vstupy, podali nezbytné léky a transportovali je do pražských nemocnic na oddělení JIP a metabolickou jednotku, kde je předali do péče místním zdravotníkům,“ řekla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Důležité jsou vzorky hub

Dodala také, že pokud někoho postihne otrava z hub, je důležitá správná léčba, k níž je potřeba sehnat vzorky hub. „Zajistěte vzorky hub nebo požitého jídla. Pokud ho již nemáte, stačí vzorek zvracení nebo i stolice, z nichž se pak dá zjistit zdroj otravy a druh toxinu,“ vysvětlila Effenbergerová.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kikina_klausovic ( 26. srpna 2019 20:09 )

D*e*b*i*l*o*v*é 👎 👎 👎 👎 👎

kikina_klausovic ( 26. srpna 2019 19:28 )

***.

Zobrazit celou diskusi
Další videa