Rodina utonulého chlapečka (†2) zuří: O Alanovi točí film se Seagalem!

Autor: yks - 
1. 7. 2019
16:46

Fotografie malého Alana Kurdiho (†2) v roce 2015 obletěla svět. Je na ní zachycen malý chlapec ležící na pláži tváří dolů. Drobné vlnky běží vstříc jeho tváři, on se ale ani nepohne. Je totiž po smrti. Chlapec, který byl syrský Kurd, zemřel tak jako mnozí další při pokusu utéct z válkou zmítané oblasti. Jeho příběh se stal symbolem utrpení válečných uprchlíků.

Smrt malého Alana, někdy nesprávně nazývaného Aylan, jeho blízké zdrtila. Byla součástí větší tragédie, protože z gumového člunu na souš už nikdy nevystoupila ani Alanova matka Rehana a jeho bratr Galib. Pro otce obou dětí a Rehanina manžela Abdalláha to byl obrovský šok, když zjistil, co se chystá.

„Volal mi a plakal při tom. Řekl mi, že nemůže uvěřit tomu, že by někdo o tom už chtěl natáčet film. Tak jsem se o tom dozvěděla i já,“ vylíčila pro kanadskou veřejnoprávní televizi Alanova teta Tima. Prohlašuje, že pro ně jakožto chlapcovu rodinu je neúnosná představa, že se chlapce někdo tak krátce po jeho odchodu pokouší vzkřísit, i když jen na stříbrném plátně.

„Je to nepřijatelné, ani nás nepožádali o svolení,“ říká na adresu týmu režiséra Omera Sarikay, který už uveřejnil fotografie z příprav na natáčení, a do filmu hodlá prý dokonce obsadit i bývalou hvězdu akčních snímků Stevena Seagala. Film se má jmenovat Malý Aylan: Moře smrti a jeho natáčení probíhá v Turecku, nedalo místa, kde se našlo tělíčko jejich malého příbuzného. Na rozdíl od něj se chlapec ve filmu jmenuje Aylan a má údajně být o rok starší.

Tima Kurdi napsala o chlapcově životě a smrti knihu, říká ale, že rodina odmítla veškeré nabídky na zfilmování příběhu. „Nejsme na to připravení,“ uzavírá Tima. Doufá, že režisér se nyní dozví o postoji rodiny a natáčení filmu přeruší. Ten se už ale nechal slyšet, že jeho film je jen volně založený na příběhu a tragédii rodiny Kurdiových a že se zaměřuje na problematiku uprchlíků v širších souvislostech. 

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa