Dívka (†3) dostala záchvat na letišti. Zemřela, když se s rodiči vrátila z dovolené snů

Autor: shp - 
27. března 2019
16:58

Malinkatá Ava Akers (†3) dostala záchvat na letišti po dovolené snů na Maledivách. Zcela náhle prostě spadla na zem. Lékaři zjistili, že onemocněla virem Epstein-Barrové, kvůli kterému skončila v kómatu. Zachránit se ji už nepodařilo ani přesto, že byla hospitalizována v nejlepší soukromé nemocnici v Bangkoku.

Teprve tříletá dívenka zemřela poté, co prodělala záchvat na letišti v Maledivách. Chytila virus Epstein-Barrové (druh herpesviru), kterým onemocnělo na světě dosud jenom 20 dětí. Přežily ho bohužel pouze dvě. Ava mezi nimi bohužel nebyla. EPB způsobuje u několika málo nakažených infekční mononukleózu. 

Ani nejlepší nemocnice nepomohla

Holčička byla co nejrychleji dopravena do špičkové soukromé nemocnice v Bangkoku s tou nejlepší péčí. Odtamtud byla transportována lékařským letadlem do Birminghamské dětské nemocnice. Let trval dlouhých 24 hodin.

V rodné Velké Británii se rodiče Phill a Helen Akersovi dozvěděli smutné zprávy. „Ava, kterou znáte, je pryč,“ řekli jim doktoři o poškození jejího mozku. Malá holčička zemřela nakonec ve svém domově. Její rodiče poté založili charitativní společnost Ava’s Angels.

Video Malinkatá Ava Akers (†3) zemřela na virus Epstein-Barrové. - Facebook

Ava se těšila do školy

Tato společnost pomáhá rodičům s vážně nemocnými dětmi. Phill, který pracuje pro renomovanou IT firmu, se rozhodl vyprávět příběh své dcery, který chytá za srdce. „Ava byla perfektně zdravá tříletá dívka, užívala si balet, plavání, chodila do školky a do školy měla chodit od září,“ vypráví.

Měli jsme úžasnou dovolenou na Maledivách v březnu 2017. Sledovali jsme krmení rejnoků, chytali kraby poustevníky na pláži a potápěli jsme se,“ pokračuje Phill. Pak ale přišla při odletu nejhorší událost jeho života.

Upadl jí suvenýr z ruky

Byli jsme na letišti na pevnině a chystali jsme se nasednout na náš let zpátky do Dubaje a pak do Birminghamu, když jsme se zeptali, jestli si chce vybrat něco z obchodu se suvenýry. Upadlo jí to, což nebylo Avě podobné, protože nikdy nebyla nešikovná,“ vzpomíná tatínek.

„Pak spadla na zem a měla záchvat. Oči se jí obrátily vzhůru nohama, ruce měla natažené a celé její tělo se třáslo. Helen ji chytila a já ji vzal a běhal po letišti a prosil o pomoc. Dusila se. Nikdy jsem neviděl dětský záchvat předtím, bylo to tak strašidelné. Bál jsem se, že zemře,“ pokračuje Phill.

Její památka nebude zapomenuta

Jeho nejhorší obavy se vyplnily. A to i po bezmezné snaze ji zachránit. Rodičům dokonce svitla i chvilka naděje, kdy to vypadalo, že Ava bude v pořádku. Po návratu do vlasti se ale jejich naděje rozplynuly. Památka na dívku ale díky Ava’s Angels nikdy nevyhasne.

pobus ( 28. března 2019 10:18 )

Ó Bože, ty to vidíš! Moje dvě děti EB virus prodělaly, tak jsou zřejmě raritou Prosím, než vypustíte takovou ptákovinu, zkuste si to dát aspoň do googlu! Dočetli byste se, že EB virus je velmi rozšířený a neumírá se na něj. Naopak spousta lidí si ho prodělá, ani o tom neví. Pokud chudák Ava na něco umřela, tak to byly nejspíš nějaké komplikace s mononukleozou, u které jsou vysoké horečky. Podle popisu bych to viděla na febrilní křeče, či něco podobného.

vemenozmojistary ( 28. března 2019 02:25 )

TUPÍ IDIOTI Z REDAKCE BLESKU! CO JE TOTO ZA BLÁBOL? #Chytila virus Epstein-Barrové (druh herpesviru), kterým onemocnělo na světě dosud jenom 20 dětí.# NA SVĚTĚ ONEMOCNĚLO JEN 20 DĚTÍ??? JSTE DEBILOVÉ!

liskabystrouska ( 27. března 2019 20:39 )

chuděrka malá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud