Čtvrtek 29. říjen 2020
Svátek slaví Silvie, zítra Tadeáš
Oblačno 11°C

Aktivista Minář odchází od „chvilkařů“. Chce založit hnutí a kandidovat ve volbách

Autor: ČTK - 
28. září 2020
07:32

Mikuláš Minář rezignoval na funkci předsedy spolku Milion chvilek. Chce založit hnutí, se kterým by se v příštím roce zřejmě zúčastnil sněmovních voleb. Minář to řekl serverům IHNED.cz a DeníkN. Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017, které vyhrálo hnutí ANO vedené nynějším premiérem Andrejem Babišem. Spolek pořádá demonstrace, při nichž kritizuje Babiše mimo jiné za střet zájmů a nedodržování volebních slibů. Loni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250 000 lidí.

Minář serverům řekl, že funkci předsedy spolku dal k dispozici v pátek. Spolek to v sobotu přijal a za nového předsedu si zvolil Benjamina Rolla, který podobně jako Minář v čele Milionu chvilek působí už od jeho vzniku a je vysokoškolským studentem teologie. „Trvá slib, že Milion chvilek se nestane volebním hnutím a zůstane občanskou iniciativou,“ doplnil Minář.

„Současná politická situace je dlouhodobě zablokovaná a nevypadá, že by se měla změnit. Trend je za poslední tři roky stále stejný. Politické preference se nijak zvláštně nemění. Už v červnu jsem řekl, že za těchto okolností začínám zvažovat vstup do politiky,“ uvedl. „Já nechci zatěžovat Milion chvilek úvahami o vstupu do politiky, proto jsem dal funkci k dispozici,“ zdůvodnil Minář odchod z funkce.

Radí se i s Čižinským

Podle Mináře je potřeba, aby vzniklo nové politické hnutí, schopné oslovit část voličů, kterou nedokázala oslovit sněmovní opozice, nebo i dosavadní nevoliče. „Do deseti dnů, po krajských volbách se rozhodnu definitivně,“ řekl k možnému založení nového hnutí a ke svému vstupu do politiky.

Zatím se podle svých slov stýká s potenciálními kandidáty či experty, kteří by s ním chtěli spolupracovat. „Je to opravdu široká paleta lidí. Mladší, starší, z regionů, z Prahy, mají za sebou velmi úspěšné kariéry z byznysu, akademické sféry, někteří mají zkušenosti i z politiky,“ řekl. Serveru IHNED.cz potvrdil, že se radí například i s poslancem, starostou Prahy 7 a lídrem uskupení Praha sobě Janem Čižinským.

Video Demonstrace proti Babišovi: Dav na Letné v sestřihu Blesku - Blesk - Aleš Brunclík

marmat ( 1. října 2020 18:51 )

01.10.2020 500,00 CZK Bezhotovostní příjem Koudelka Miloš,Ing.
TP za moje vnuky, aby se jednou nemuseli stydět za správce své země anezažívali takový kocourkov, jako teď my . ( Důchdce 71 let )
****­******­******­******­******­******­******­******­******­******­****
To jste na to opravdu "kápnul" pane inženýre.......

marmat ( 1. října 2020 18:48 )

http­s://ww­w.mi­lion­chvi­lek.cz­/podep­sali
http­s://ww­w.mi­lion­chvi­lek.cz­/osob­nosti
****************
!!!! 01.10.2020 1 000,00 CZK Bezhotovostní příjem SKOULA MICHAL
Pravidelna mesicni platba .Diky za nadeji, ze to ma smysl .

marmat ( 1. října 2020 18:41 )

29. 9. 2020, 16:28Jan Menšík, Novinky s Benjaminem Rollem
Rok jste vyzývali ke spojení opozice a najednou dnes již bývalý předseda oznámí rok před parlamentními volbami, že založí vlastní hnutí. Není to možné brát trochu jako podraz na opozici, jak zaznívá z jejích řad?
To je otázka na pana Mináře. My jsme volali po tom, aby politici, kteří vyznávají demokratické principy, přišli s nějakým plánem, jak to udělat, aby Andrej Babiš (premiér a šéf vládního hnutí ANO - pozn. red.) nebyl ve vládě.

marmat ( 1. října 2020 18:37 )


29. 9. 2020, 16:28Jan Menšík, Novinky
Nový předseda spolku Milion chvilek pro demokracii Benjamin Roll zřejmě nebude následovat svého předchůdce Mikuláše Mináře a do politiky se nevydá. Svoji budoucnost vidí v roli evangelického faráře a stmelování občanské společnosti. Spolek podle něj nyní musí hlídat fungování vlády víc než kdy dřív, protože média jsou zavalena informováním o epidemii koronaviru.
****­******­******­******­******­**
TO NEVYMYSLÍŠ

marmat ( 1. října 2020 18:33 )

bilakonvalinka: vymyl NEUVĚŘITELNĚ mozky lidem od novin,
přes ZNÁMĚ režizery ,výtvarníky i herce až k pošťačkám a prodavačkám.
Bude zajímavé jak dlouhé TICHO kolem něj nastane.....
je to jedna z největších porevolučních blamáží..........
Letná plná "bašťounů"???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud