„Chvilkaři“ žalují KSČM a Filipa. Na soud jsem připraven, vzkazuje šéf komunistů

Autor: ČTK - 
1. února 2020
21:06

Spolek Milion chvilek v sobotu podal žalobu na KSČM a jejího předsedu Vojtěcha Filipa. Žádá veřejnou omluvu za Filipovo vyjádření, ve kterém uskupení spojil s kybernetickým útokem na benešovskou nemocnici. Milion chvilek o tom v sobotu informoval v tiskové zprávě. K žalobě spolek přistoupil poté, co Filip nevyhověl stejnému požadavku z předžalobní výzvy. Filip sdělil, že spolku odpověděl a na soud je připraven.

Filip v prosinci na zasedání ústředního výboru KSČM spolek, který pořádá demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO), ostře kritizoval. „Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází,“ řekl tehdy. Podle Milionu chvilek Filip také nařkl spolek z toho, že usiluje o státní převrat.

Spolek v sobotu uvedl, že kromě Filipa poslal předžalobní výzvu také straně, které předsedá. „Ta nese odpovědnost za lživé výroky Vojtěcha Filipa. Je předsedou ústředního výboru KSČM, na jehož jednání lživá tvrzení zazněla. KSČM na výzvu k omluvě nezareagovala,“ píše. Filip podle Milionu chvilek na výzvu reagoval pouze vyhýbavě a veřejně se neomluvil ani výrok neodvolal, i když měl příležitost.

Minář: Proti lžím se musíme bránit

Místopředseda Poslanecké sněmovny Filip napsal, že na výzvy spolku reagoval. „Já jsem jim odpověděl a pokud se chtějí soudit, tak jsem připraven,“ uvedl.

Milion chvilek v žalobě uvádí, že tvrzení o kyberútocích nemůže být považováno za subjektivní hodnocení, ale jde o nepravdivé skutkové tvrzení. Filip si toho musel být vědom, protože pro tvrzení nemá žádné důkazy, dodává žaloba. „Proti lžím, manipulaci a nepodloženým nařčením je třeba se bránit,“ uvedl předseda spolku Mikuláš Minář.

Provoz benešovské nemocnice ochromil 11. prosince počítačový kryptovirus. Zařízení fungovalo v omezeném režimu, do plného provozu se vrátilo 30. prosince. Případ vyšetřuje policie, data v nemocnici podle kriminalistů napadl ruský vir Ryuk.

8vox8 ( 5. února 2020 09:35 )

bingoooo jjusa...kapitalisti co sem vlezli jsou ten nejulhanější ksindl co může být!!! Kam se hrabou na ně komunisti!

8vox8 ( 5. února 2020 09:29 )

..kdepáák poorešku, dole jsou takoví jako ty!!! Takže nemáme kam padat ..což je velice dobře

pooresh ( 4. února 2020 13:54 )

hlavobole,ruda hnido,ty ses nejak zahorklej! Neda se nic delat,babisaci jsou na vrcholu stafli,ted uz budou jen padat dolu.....

pooresh ( 4. února 2020 13:50 )

Muj milej por.Brandejsi,uz dobrejch 45roku se zdrzuji vyhradne mezi kapi­talis­ty,nej­kapi­talis­tejsi­mi! To byl Babis jeste v Pionyru a Zeman v KSC!

8vox8 ( 4. února 2020 10:52 )

..tento neumětel s hnědém rozvrací republiku od prvního dne co svolává jistá uskupení!!! Takže minimálně v tom má Filip pravdu a jen ať proběhne soud!!! Povalíš s ostudou, frajere chvilkař s měkkým "i"...Když vidím ty trapné placky u lidí na klopách, tak si říkám "oh vy chudáčci, stavíte se proti té vaší demokracii a volbám"!!! a přitom hlásáte a melete o demokracii a pravdě za prachy neziskovek!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud