„Chvilkař“ Minář je pro Brity vycházející hvězdou. Halík se pyšní: Můj student

Autor: ČTK, kal - 
3. ledna 2020
18:55

Britský deník The Times zařadil hlavního organizátora loňských protivládních demonstrací v Česku Mikuláše Mináře (26) mezi 20 vycházejících hvězd, které je dobré vést v patrnosti v nadcházejícím roce. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii se ocitl ve společnosti osobností, jako je španělská princezna Leonor, nový bavorský premiér Markus Söder či ruský opoziční aktivista Jegor Žukov. Katolický kněz Tomáš Halík na Nový rok v rozhovoru na ČRo Plus řekl, že Minář je jeho student, na kterého je hrdý.

List připomíná, že třicet let po zvonění klíči během sametové revoluce v roce 1989 mladí lidé v Praze vycházejí do ulic téměř každý týden. „Tentokrát je protest namířen proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi, prezidentovi a premiérovi, kteří jsou viněni z podrývání vlády práva a umožnění vzestupu korupce,“ uvádí konzervativní deník.

Hlavní tvář spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se dostal mezi 20 vycházejících hvězd britského deníku The Times.Hlavní tvář spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář se dostal mezi 20 vycházejících hvězd britského deníku The Times. | Koláž The Times

„Šestadvacetiletý iniciátor (protestů) a student Univerzity Karlovy se zálibou v hořčicově žlutém oblečení Mikuláš Minář výrazně připomíná (herce) Damiana Lewise,“ všímá si autor příspěvku. Již vážněji dodává, že se Minářovi podařilo zorganizovat největší demonstrace od roku 1989, z nichž poslední se zúčastnilo na 250 tisíc lidí. Tvrdí rovněž, že se Minář stává „klíčovým hráčem v české politice“.

Video  Babiše vyzývali k demisi, opozici ke spolupráci. Minář shrnul protest na Letné.  - abl

Z dvacítky zařazených osobností se některé na vstup do veřejného dění dlouhodobě připravovaly, jiné byly do veřejného života vrženy překotným vývojem událostí. Podle editorů Timesu je ale všechny spojuje to, že na konci roku 2020 vejdou jejich jména v obecnou známost.

Video  Mikuláš Minář  - Nikola Forejtová

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Hnuep ( 9. ledna 2020 10:31 )

ten minář když se směje, tak vypadá jak stoupa či h&ň&up, případně jak grafický představitel hnutí Anonymous.

Haliku, pane v klobouku, a vy jste kdo? Přeslechl jsem označneí Vaší významnosti. Jinak pane v klobouku, to nemáte na koho být co pyšný, ja toho pana mináře považuju za stólkera. Ještě když byl babiš relativně nula, tak na něj čekal na ulici s dotazem a pak rozjel provokačku a dneska už se pouští i do Zemana, to by mohlo signalizovat, že se ten stav zhoršuje.

va45 ( 6. ledna 2020 15:18 )

Co na to říct.Oba dva k.o.k.o.t.i.Ty se hledali až se našli.

cesky_novinar ( 6. ledna 2020 11:13 )

ty vylhané žvásty by si mohl blbakalův blbovár odpustit pro Brity je ten nevzdělaný tlachal a úchyl Mrchulář Mrdář stejný noname jako každý jiný ovčan ČR, takže si ten dement sou narůstající prostitucí v blbováru evidentně nijak nepomůže. A komunistikou parařitní zrůdu Hňupalíka, tu celoživotní vyžírku a pitomce nikdo nemusí ani v ČR natož za kanálem

marmat ( 6. ledna 2020 09:54 )

Brity omlouvá jen TO, že zákulisní hry těchto demonstrací s velkou finanční oporou
opozičních sponzorů a nespokojených lidí nerozeznali od spontánního cinkání klíči v r.89 !!!Možná, že jim někdo poslal takové podrobné/kladné UDÁNÍ ......

Kazin ( 6. ledna 2020 09:42 )

Tak ať si ho Britové vezmou a táhne

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud