„Chvilkaři“ udeřili na šéfa komunistů: Omluvte se, jinak bude soud, vzkazují Filipovi

Autor: ČTK - 
14. ledna 2020
17:23

Milion chvilek poslal předžalobní výzvu předsedovi KSČM Vojtěchu Filipovi kvůli tomu, že dříve naznačil, že by spolek mohl nést odpovědnost za kybernetický útok na benešovskou nemocnici. Požaduje do týdne Filipovu omluvu, jinak na něj podá žalobu na ochranu dobré pověsti. Milion chvilek o tom informoval v úterní tiskové zprávě.

Filip v prosinci v projevu na zasedání ústředního výboru KSČM ostře kritizoval spolek, který pořádá demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Teď si vyzkoušeli blokádu hlavního nádraží, vyzkoušeli si kybernetický teroristický útok na nemocnici a zatím jim to prochází,“ řekl tehdy. Podle Milionu chvilek Filip také nařkl spolek z toho, že usiluje o státní převrat.

Toto tvrzení je nedoložené, lživé a absurdní. Terorismus je závažný trestný čin, který je v naprostém rozporu s činností Milionu chvilek, jenž směřuje k ochraně a prohlubování demokracie. Spolek proto v úterý zaslal Vojtěchu Filipovi předžalobní výzvu. Pokud se pan Filip do týdne za své lživé výroky neomluví, podá na něj spolek žalobu na ochranu dobré pověsti,“ uvedli v úterý zástupci Milionu chvilek.

Minář: Takovou lež si nenecháme líbit

Předseda spolku Mikuláš Minář uvedl, že spojovat názorové oponenty se závažnou trestnou činností je typickou praktikou předlistopadové komunistické strany. Filip se podle něj snaží vyvolat pochybnosti u části společnosti, jež není názorově vyhraněna.

Veřejný prostor je dnes bohužel přesycen množstvím lží a polopravd, které je někdy pro někoho těžké oddělit od pravdivých informací. I proto si takovouto lež, jejímž jediným cílem je Milion chvilek před veřejností zdiskreditovat, nenecháme líbit, obzvláště zaznívá-li z úst prvního místopředsedy Poslanecké sněmovny. V tomto případě je zcela namístě bránit se právní cestou,“ dodal Minář.

Kraj poskytne nemocnici na ztráty 30 milionů

Provoz benešovské nemocnice ochromil 11. prosince kryptovirus, k útoku se nikdo nepřihlásil. Policejní mluvčí Vlasta Suchánková v úterý ČTK řekla, že data v nemocnici napadl ruský vir ryuk a že nešlo o cílený útok na jeden subjekt.

Nemocnice fungovala v omezeném režimu, do plného provozu se ji podařilo vrátit 30. prosince. Provozní ztrátu za prosinec vyčíslila na 38 milionů korun, na další dva miliony vyšlo přeinstalování serverů. Deset milionů je nemocnice schopná zaplatit ze svých zdrojů, Středočeský kraj poskytne nemocnici na ztráty 30 milionů korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

karambol ( 15. ledna 2020 20:24 )

barda brzy pověsí tebe dočkáš se!! A jinak minion chcanek živnostníka Mináře který má obrovský plat dvě konta jedno pro sebe,dotují ho ovce,­pitom­ci,ne­ziskov­ky,So­res piráti,opozice kmotru!! s piráty připravují přebírání uprchlíku jediná překážka Babiš tek že jelito Minář je největší zlo s udavači pirátu!

vavrjan ( 15. ledna 2020 11:36 )

Kdo fandí těm blbům chvilkařům je blb sám. Ta zrůdička Minář by měl vysvětlit, jak je to s penězi, které vydává na asi ne nemalé platy sobě a jemu podobným. Včera jsem četl, že z toho co mu babičky posílají po stovce ale platy jdou z něčeho jiného. Kdo to tedy hradí a kdo ho vede k rozbití vlády a demokracie. Státní zastupitelství a Policie spí.

jardahl87 ( 14. ledna 2020 21:10 )

barda: Vedle tebe ??

jardahl87 ( 14. ledna 2020 21:08 )

anonym01 !!! Jdi se vychcat,tlačí se ti močka na mozeček kopyto !!!

Manowar ( 14. ledna 2020 18:08 )

A anonym01 z blázince.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud