Ovčáček slaví. Schillerová napravila „tetku z AZ kvízu“, plesající Maláčovou Zeman potěšil

Autor: Jaroslav Šimáček - 
13. ledna 2020
16:55

Plesová sezona je v plném proudu a svůj hradní ples už má za sebou i prezident Miloš Zeman, který po parketu provedl nejen první dámu Ivanu Zemanovou, ale i premiérovu ženu Moniku Babišovou. Na ples dorazili členové Babišova vládního kabinetu – a Jana Maláčová (ČSSD), která přišla s manželem Alešem Chmelařem, s hlavou státu řešila Klokánky. O své dojmy i jistou obavu se podělil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), to Jiří Ovčáček, který v pondělí slaví 41. narozeniny, zatím neví, kolik peněz se celkově vybralo.

„Já bych se chtěl omluvit těm, na koho už se nedostalo. Protože se přihlásili pozdě. Ale bohužel Španělský sál není nafukovací,“ uvedl k zájmu o ples prezident Miloš Zeman.

Kolik se vybralo? „Informaci ještě nemám k dispozici,“ uvedl na dotaz Blesk Zpráv v pondělí dopoledne hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Právě Ovčáček přitom v pondělí slaví 41. narozeniny. Na facebooku pak zveřejnil poděkování za přání k narozeninám a zveřejnil prosbu.

„Převelice vám děkuji za opravdu krásná přání k mým 41. narozeninám! A pokud mi chcete udělat ještě jednu radost, prosím, přispějte, byť třeba malou částkou, na dobrou věc. Na Hospic sv. Jana N. Neumanna Prachatice nebo na Domov sociální péče Hagibor,“ uvedl Zemanův mluvčí. Že se i prostřednictvím plesu přispívalo na dobrou věc, to si pochvalovali mnozí politici. 

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček slaví v pondělí 41. narozeniny (13.1.2020).Hradní mluvčí Jiří Ovčáček slaví v pondělí 41. narozeniny (13.1.2020). | Facebook

Schillerovou těšila pochvala za šaty

Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) si hradní ples užila. „Po roce jsem se opět ráda zúčastnila charitativního reprezentačního plesu prezidenta ČR,“ podotýká.

„Byl to krásný večer. O to hezčí, že jeho výtěžek půjde na dobrou věc,“ dodala Schillerová a děkovala stylistce Lence Zelenohorské, která v reportáži TV Nova o Schillerové uvedla: „Když jsem se na ni podívala, tak na mě působila velice žensky a atraktivně. Takový radostný pohled na ni, je na ní vidět, že si to šla užít. Zvolila velice správně i ten model, který ji i k té postavě velice zatraktivnil.“

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ukázala u piána šaty, které si vzala na hradní ples (10. 1. 2020).Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ukázala u piána šaty, které si vzala na hradní ples (10. 1. 2020). | reprofoto Facebook Jiří Ovčáček

Byla to přitom právě Schillerová, kdo přitom loni na sociálních sítích sklidil nikoli lichotky, ale nejrůznější narážky a negativní komentáře za šaty na tiskovce po jednání Babišova kabinetu na Úřadu vlády.

Ministryně Alena Schillerová a Marie Benešová loni na tiskové konferenci Úřadu vlády. Zatímco za plesové šaty sklidila chválu, loni za tento model kritiku.Ministryně Alena Schillerová a Marie Benešová loni na tiskové konferenci Úřadu vlády. Zatímco za plesové šaty sklidila chválu, loni za tento model kritiku. | reprofoto ČT

Tehdy se šéfkou spravedlnosti Marií Benešovou (za ANO) čelily mj. kritice, že byly jako „tetky z AZ kvízu“. Podle stylistů však do roku 2020 vykročila na plese o poznání šťastnější volbou.

Schillerovou na hradní ples – stejně jako v případě předávání státních vyznamenání – doprovodila její dcera Petra Rusňáková.

Dojala ji Kate

Blesk Zprávám vicepremiérka sdělila: „Ples jsem si moc užila. Byla tam skvělá atmosféra. V tombole jsem nevyhrála, ale znáte to. Neštěstí ve hře, štěstí v lásce.“ Zmínila i jedno překvapení, které pro své rodiče připravila Zemanova dcera Kateřina. „Moc se mi líbilo překvapení Kateřiny Zemanové, která nechala zazpívat můj nejoblíbenější šanson od Edith Piaf k výročí prezidentského páru, úplně mě to dojalo,“ podotkla Schillerová.

Bavili se přitom evidentně dobře i sám premiér Babiš s manželkou Monikou – a došlo i na společné hradní selfie.

Selfie Moniky a Andreje Babišových z hradního plesuSelfie Moniky a Andreje Babišových z hradního plesu | Instagram

Maláčová: Moje srdce zaplesalo

Ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) doprovodil tradičně její manžel, náměstek z ministerstva zahraničí Aleš Chmelař.

„S politiky netančím, ale s manželem jsme letos na naše poměry tančili hodně,“ řekla k plesu Maláčová Blesk Zprávám. „A vůbec, celý večer jsme se skvěle bavili,“ doplnila.

Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) s manželem Alešem Chmelařem vyrazili na Zemanův 5. reprezentační ples.Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) s manželem Alešem Chmelařem vyrazili na Zemanův 5. reprezentační ples. | Facebook J. Maláčová

Sám Zeman v nedělním pořadu S prezidentem v Lánech prozradil, o čem se s Maláčovou bavil: „Na plese jsem požádal ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou, aby zvýšila prostředky na Klokánky, a ona přikývla a to mi udělalo radost. Prezident může občas nenápadně vydírat ministry, pokud je to na dobrý účel, ale nejdřív musí sám jít příkladem a sám nějaké peníze dát.“ Právě Zeman předal minulý týden Fondu ohrožených dětí 2 miliony korun.

To potvrdila i Maláčová. „Zaplesalo také moje srdce, protože jsme se shodli s panem prezidentem na větší podpoře Klokánků,“ reaguje nyní Maláčová. Jak konkrétně však tato podpora bude vypadat, v jakých řádech se bude pohybovat a kdy na ni dojde, to zatím není jasné.

Šéfka státní kasy Schillerová k tomu uvedla: „Co se týče Klokánků, tak jejich financování v současné době považuji za neefektivní, konkrétně způsob nastavení úhrad za neobsazené lůžko. To zařízením způsobuje velké ztráty a musíme to změnit, protože ZDVOP mají svou nezastupitelnou úlohu. Změnu financování by měla přinést novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí, která je nyní v meziresortním připomínkovém řízení.“

Video Ples na Hradě: Zeman si zatančil s první dámou Ivanou. - Lukáš Červený

Havlíček měl obavu z lánského divočáka

Z Babišova kabinetu nechyběli ani ministr dopravy Vladimír Kremlík, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová , ministryně spravedlnosti Marie Benešová či vicepremiér a šéf resortu průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Právě Havlíček Blesk Zprávám vzkázal: „Ples byl moc příjemný, to, že se výtěžek použil na Nadační fond, je zcela správně, ve světě je to běžné.“ A s ohledem na štědrou tombolu přiznal drobnou obavu.

„Obával jsem se, že vyhrajeme s manželkou kance, čímž bych se nepochybně stal významným aktérem Nedělního Blesku... Ale naštěstí to nedopadlo,“ dodal vicepremiér, který se stal členem Babišovy vlády teprve loni 30. dubna, kdy nahradil Martu Novákovou.

Na návštěvníky plesu čekal čerstvě střelený kanec.Na návštěvníky plesu čekal čerstvě střelený kanec. | Instagram.com

V tombole nechyběla ani hokejka a podepsaný dres Jaromíra Jágra, soudek plzeňského piva, zapůjčení osobního vozu značky Škoda na rok zdarma, hodinky Prim a porcelánová souprava. A také samozřejmě večeře s prezidentským párem.

Hostům zahráli a zazpívali Václav Neckář se skupinou Bacily, Daniel Hůlka, Marian Vojtko a Bohuš Matuš, Helena Vondráčková, Dalibor Janda a na závěr Charlie Band. Spolu s Alex Mynářovou večerem provázel herec Tomáš Krejčíř.

Tombola na hradním plese, který se uskutečnil 10. ledna 2020.Tombola na hradním plese, který se uskutečnil 10. ledna 2020. | Foto Blesk - David Malík

Vstupenkou se pochlubil i poslanec ČSSD a bývalý ministr kultury Antonín Staněk. „5. Reprezentační ples prezidenta České republiky byl nejen skvělou společenskou akcí, ale také charitativním projektem s cílem pomoci potřebným. Jsem rád, že jsem tímto způsobem mohl podpořit dobrou věc,“ podotkl na twitteru.

Kromě tradičních hradních tváří včetně ekonomického poradce Martina Nejedlého nechyběl na plese třeba šéf pražské Slavie a exministr obrany Jaroslav Tvrdík , prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý či předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Video Zeman po tajemném pudinku nabírá kilo týdně. Promluvil i o Kate a Monice Babišové. - redakce Blesk

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

NAZOR-LIDU ( 14. ledna 2020 18:10 )

adlere

Evka4 ( 14. ledna 2020 09:15 )

Ten ples musel být krásný. Podle ukázek v TV tam vládla přátelská atmosféra. Určitě si to všichni užili a to je moc fajn

Dar04 ( 14. ledna 2020 08:53 )

Raději lískový oříšek než nic jako u tebe.

Dar04 ( 14. ledna 2020 08:50 )

V tom bryskném reji Zeman prošlapal minimálně dva páry bot.

Jarcih ( 13. ledna 2020 22:11 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít