Čaputová po rozchodu vyzdvihla své dcery. Zeman slavil Silvestra s Ivanou a Kate

Aktualizováno -
1. ledna 2020
00:54
Autor: simao - 
31. prosince 2019
16:50

Prezident Miloš Zeman se vydal oslavit Silvestra tradičně do Lán. Se svojí rodinou, jak potvrdil mluvčí Jiří Ovčáček - tedy manželkou Ivanou i dcerou Kateřinou, která je z Londýna již delší dobu zpět. Zeman vedle toho v poslední době zažil i velký strach o svého syna z prvního manželství. To slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se rozněžnila na síti a vyzdvihla své dvě dcery coby své nejdůležitější pilíře v životě. S partnerem Peterem Konečným se loni potichu rozešla. Konečný již totiž bývá označován za expartnera.

Miloš Zeman má děti dvě - dcera Kateřina je v poslední době vidět i při oficiálních hradních akcích včetně předávání státních vyznamenání. Se svým otcem nedávno vyrazila i do Edenu na zápas fotbalové Slavie Praha, ale co především - byla mu i oporou v době, kdy šel nejprve na komplexní vyšetření a poté na čtyřdenní hospitalizaci do nemocnice ve Střešovicích.

Právě Kateřina svého otce prezidenta přemluvila, aby vyšetření podstoupil. A právě s rodinou se Miloš Zeman vydal oslavit Silvestra 2019. „Pan prezident je s rodinou v Lánech,“ potvrdil Blesk Zprávám v poslední den loňského roku Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident Zeman s dcerou Kate, kancléřem Vratislavem Mynářem a jeho ženou Alex vyrazili na fotbal: Na zápas Slavie s Interem Milán. Za nimi stál i šéf klubu Jaroslav TvrdíkPrezident Zeman s dcerou Kate, kancléřem Vratislavem Mynářem a jeho ženou Alex vyrazili na fotbal: Na zápas Slavie s Interem Milán. Za nimi stál i šéf klubu Jaroslav Tvrdík | Twitter J. Ovčáčka

Zemanův letošní strach o syna

Zeman má vedle toho i syna Davida - neurologa, který pracuje v ostravské nemocnici. Tedy v místě, kde v čekárně rozpoutal vraždící šílenství Ctirad Vitásek, vrah nevinných a naprosto nic nečekajících lidí, který se nakonec střelil do hlavy.

Během masakru měl prezident logicky o syna strach. „Je to celkem úspěšný lékař ve Fakultní nemocnici v Ostravě, zkoumá mozkomíšní mok,“ uvedl o něm již dříve Zeman. Po dramatické střelbě Ovčáček pouze stručně potvrdil, že je Zemanův syn David v pořádku.

Zemanův syn David je lékařemZemanův syn David je lékařem | Blesk - Martin Hurda a Zbyněk Pecák

Čaputová vyzdvihla své dcery

Na rodinu se na Silvestra obrátila i Zuzana Čaputová, pro kterou rok 2019 přinesl obrovskou životní změnu. Rozvedená matka dvou dětí se stala slovenskou hlavou státu.

„Byl to mimořádný rok. Tolik změn v osobním i pracovním životě mi dosud žádný nepřinesl,“ zmínila odpoledne na Silvestra na svém instagramu Čaputová a přidala k tomu fotku se svými dcerami - Leou a Emmou. „V jeho nejtěžších momentech mi byli oporou mí nejbližší, moje rodina. Moje dvě dcery, nejdůležitější pilíře mého života,“ připojila.

Po zvolení prezidentkou na sebe upoutal pozornost i její vztah s textařem a fotografem Peterem Konečným.Jenže ještě v první polovině roku 2019 se začalo čile spekulovat o tom, že vztah prezidentky se ocitl v troskách. „Prvý frajer“ tak nechyběl ve slavícím štábu nové slovenské hlavy státu, pak se ale po boku Čaputové přestal objevovat - a v květnu Čaputová otevřeně přiznala, že prochází krizí.

Zuzana Čaputová v doprovodu dvou dcer a partnera u voleb v březnu 2019Zuzana Čaputová v doprovodu dvou dcer a partnera u voleb v březnu 2019 | Reuters

Rozchod s partnerem

„Možná jste si všimli. Pokud ne, raději vám to řekneme upřímně. V poslední době nás není s partnerem Petrem moc vidět. Nechceme, aby se o tom spekulovalo, ani vás nechceme mást společným vystupováním na veřejnosti. Raději budeme s Petrem upřímní a řekneme vám, že opravdu procházíme těžkým obdobím vyrovnávání se se situací, ve které jsme se ocitli,“ uvedla v květnu na instagramu Čaputová.

Krize podle všeho skončila rozchodem. I když na oficiální potvrzení nedošlo. Konečný však již bývá veřejně označován za expartnera Čaputové. Naposledy 22. prosince MF Dnes uvedla, že Konečný „k rozhovoru svolil v okamžiku, kdy zjistil, že nebude dotazován na svou expartnerku, slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou“.

A i dále v článku je Konečný titulován jako „hudebník, fotograf a básník“, ale také „bývalý partner slovenské prezidentky“, který usedl do poroty fotografické soutěže, kterou v Ostravě pořádá Střední průmyslová škola stavební, jak píše MfD.

Video Zuzana Čaputová na státní návštěvě na Hradě - Blesk TV

Zuzana i v Česku sama

Ani do Česka již v červnu s přítelem po boku Čaputová nepřicestovala, a tak tehdy nebral na veřejné přivítání svou manželku ani prezident Zeman. Stejně tak přijela Čaputová sama na říjnový summit V4 do Lán - vlakem, se zpožděním a bez pánského doprovodu.

A ani na Silvestra Čaputová Konečného nezmínila. „Darem byli a jsou i moji přátelé, kolegové a kolegyně,“ zmínila pouze prezidenta s tím, že jde o lidi, kteří nás podrží, když padáme, a znásobují naši radost. „Jakkoli se nám životní okolnosti změní, jedno ať zůstane beze změny. Důležitosti lidskosti v nás a mezi námi. Děkuji vám všem a přeji spokojený a naplněný rok 2020,“ dodala na Silvestra Čaputová.

Již předtím přitom Blesk Zprávám přiznala: „Prožívám velmi intenzivní pracovní období. Je s ním přirozeně spojena velká zodpovědnost. Zároveň mě těší, když se věci podaří a už i za toto krátké období jsem měla důvod k radosti. Zároveň jsem vděčná za moje blízké, za jejich podporu.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cesky_novinar ( 4. ledna 2020 14:17 )

výstavka čobolích obludek

Pollo ( 2. ledna 2020 09:55 )

Dotaz Blesku: vy jste už úplně rezignovali na úroveň diskuze?

Evka4 ( 1. ledna 2020 17:43 )

Čaputovou nemám ráda, protože podpořila Milion chvilek a je nakloněna spícímu Khárlovi. Není v ní nic dobrého. Vypadá, jako kdyby kousala šťovík . Asi má špatné svědomí.

jesensky ( 1. ledna 2020 17:24 )

zvláštní, ano je hezká je příjemná, ale vykládat. že chce spojovat lidi, slováky? a sama nedokáže ani spojit svoji rodinu je na pováženou

alenakavrisidivu ( 1. ledna 2020 16:24 )

kde je ten nejmenovaný prosím?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud