Středa 7. června 2023
Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard
Oblačno, bouřka 21°C

Vdovec Výborný dojal s dětmi na hokeji: Konečně úsměvy! Babiš se z Alp odmlčel

Autor: simao - 
30. prosince 2019
21:55

Nikdo z českých politiků snad nezažil tak hrůzný rok jako poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL). Přišel náhle o manželku Markétu a od jejího pohřbu se tak stará sám o tři děti. V čele lidovců v lednu skončí, otcovství je na prvním místě. Tentokrát však přišel v jeho rodině čas i na dojemné úsměvy a konečně i chvíle štěstí. Výborný vzal děti na hokej. Zimním radovánkám jinak počasí na konci roku 2019 příliš nepřeje, sněhu je v Česku poskrovnu. Přesto se i jiní politici pochlubili zimními fotkami.

„Za chvíli to vypukne! Držíme palce našemu týmu přímo v Ostravar Aréně. 🏒 Díky Ježíškovi! ČR v sestavě i s mým bývalým studentem Matějem Blümelem! Hoši, jedeme!“ napsal v pondělí večer na facebooku šéf KDU-ČSL Marek Výborný. A lidé mu ihned před zápasem Česko vs. USA na juniorském mistrovství světa hráčů do 20 let začali přát do Ostravy hezký hokejový zážitek.

Dojaly totiž i samotné fotky s úsměvy rodiny Výborných, která si letos zažila děsivé chvíle. A to kvůli náhlému úmrtí Výborného manželky Markéty.

Vdovec Marek Výborný (KDU-ČSL) vyrazil s dětmi na hokej: Chvilky štěstí po tragickém roce. (30.12.2019) Vdovec Marek Výborný (KDU-ČSL) vyrazil s dětmi na hokej: Chvilky štěstí po tragickém roce. (30.12.2019) | Facebook M. Výborného

Ženu mu zabila skrytá vada srdce

„Markéta ráno jako každý den vstávala brzy, někdy kolem půl šesté, vařila snídani, připravovala dětem svačiny a vzbudila naši dceru Míšu, která jezdí autobusem do Pardubic. Vypravila ji na autobus a říkala, že se jde ještě na chvíli natáhnout, než vzbudí Amálku a Vendelína. Amálka se vzbudila někdy v půl sedmé a Markétku našla v posteli už bez známek života. Na to, že byla doma sama s malým Vendelínem, se zachovala neuvěřitelně zkušeně a dospěle. Zavolala záchranku, dávala matce první pomoc, snažila se ji zachránit masáží srdce,“ popisoval dramatické chvíle Výborný.

Jeho ženu zabila skrytá vada srdce, o které neměl nikdo ani tušení. Zdrcující šok zvládl statečně. A rozhodnutí skončit coby předseda lidovců všichni pochopili. Výborný nyní fotkami s dětmi na hokejovém zápase, který Češi statečným výkonem v boji s favoritem po remíze 3:3 v základní hrací době dotáhli do prodloužení, potěšil řadu uživatelů sociálních sítí.

Rodina šéfa lidovců Marka Výborného oplakala letos náhle zesnulou maminku Markétu. Rodina šéfa lidovců Marka Výborného oplakala letos náhle zesnulou maminku Markétu. | Facebook Marka Výborného

Že mají k hokeji blízko, to Výborní ukázali už v minulosti. Třeba i společnou fotkou, kde paní Markéta ještě nechyběla. Na sklonku prosince však bohužel již ano... Ale i když Češi v pondělí nakonec s výběrem ze Spojených států prohráli 3:4, tleskal jim Výborný společně s dětmi i tak. Bojovali.

Video  Výborný o smrti manželky: Poslední slova a obejmutí. A jak ji oživovala dcera.  - Jakub Veinlich
Video se připravuje ...

Další lidovec u ledu

Výborného by rád nahradil v čele lidovců europoslanec Tomáš Zdechovský. I on vyrazil s dětmi k ledu. Přímo na kluziště.

„Dnes jsem vyrazil s jednou překrásnou a roztomilou holkou bruslit do Pardubice na úžasné kluziště. A fakt jí to šlo. Na to, že jí nejsou ani tři, vydržela s tátou hodinu na bruslích. Smekám všechny klobouky. Tonča je úžasná,“ napsal o své dceři europoslanec.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vzal dceru na kluziště do Pardubic. (30.12.2019) Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) vzal dceru na kluziště do Pardubic. (30.12.2019) | Facebook T. Zdechovského

Den předtím sdílel pro změnu foto ze svahu v Mladých Bucích, kam vzal opět dceru a také syna. „Je skvělé sledovat, jak děti rostou. Před rokem se ještě učil lyžovat, teď už piluje styl, a tak se veškeré úsilí může směřovat na Toničku. Té kuráž opravdu nechybí. Dnes sjížděla vše šusem. Nejlepší je pak závěrečná bobovka bez brzdění... To je takové pravé chlapi sobě,“ uvedl na facebooku Zdechovský.

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se synem na sjezdovce. Vyrazili do Mladých Buků. (29.12.2019) Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se synem na sjezdovce. Vyrazili do Mladých Buků. (29.12.2019) | Facebook T. Zdechovského

Babiš z hor mlčí

Na nich jsou ke konci roku aktivní i další politici, zatímco jinak čile přispívající premiér Andrej Babiš (ANO) se odmlčel a vyrazil na hory. I s manželkou Monikou, která si však v prosinci po aférce s fotkami z vánoční party v převleku paní sexy Santa Clausové a výroku jejího kamaráda, floristy Ivana Šablatúry o chudině, která sleduje jejich snímky, instagramový profil raději zamknula. 

A tak na Babišově profilu na facebooku tentokrát fanoušci marně čekali na nedělní hlášení. Žádné „Čau lidi“ se nekonalo, posledním příspěvkem se tak až do večera 30. prosince stal ten z 23. prosince – s premiérem ve vánočním svetru a slibem: „Do konce roku ode mě máte klid.“

Babiš tradičně Silvestra tráví v rakouském alpském hotelu, jak v předstihu avizoval i pro Blesk Zprávy. Z Česka odjel již 26. prosince, vrátí se začátkem ledna. 

Pekarová Adamová vytáhla běžky

Fotkami z běžek se naopak během letošního posledního víkendu pochlubila nová předsedkyně opoziční TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která tak vyzkoušela jiný dárek od Ježíška. „Testuju dárek od Ježíška – nové běžky. V takhle krásném počasí je to pecka,“ napsala v neděli na facebook.

 

 

 

Kazin ( 3. ledna 2020 09:46 )

A jinak p. Výborný Mne připadá jako by ho smrt manželky ani moc nebrala

Kazin ( 3. ledna 2020 09:44 )

O tak dojemné P. Výborný byl po smrti manželky na hokeji z dětmi. A co? Kolikati rodinám zemřel někdo blízký nebo dokonce samo dítě a je to v novinach? Ano je to hrozné ale pokud se tak někdo fotí pak přemýšlím zda z toho neteži.

Evka4 ( 31. prosince 2019 19:11 )

dobryclovek: Kde by takový chudák vzal ženu? Ten je jako kůl v plotě...

dobryclovek ( 31. prosince 2019 12:05 )

voght!! pozdravuj ženu a když vejdeš domu ohni se jinak si urazíš parohy!!

voqht ( 31. prosince 2019 01:44 )

PAROHÁČ BUREŠ

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa