Po Babišových pohostí Zeman i Vondráčka s Kuberou. A má překvapení pro Hamáčka

Autor: ČTK, sova - 
6. ledna 2020
16:00

Prezident Miloš Zeman se bude pravidelně scházet s místopředsedou vlády a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem na obědě. První schůzka se uskuteční ve čtvrtek. ČTK to v pondělí řekl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Za týden v úterý se také prezident sejde na novoročním obědě s předsedy Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) a Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO).

Pan prezident s novým rokem 2020 zahajuje novou tradici pravidelných obědů s prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra Janem Hamáčkem, budou se konat jednou měsíčně,“ uvedl Ovčáček. Dodal, že první společný oběd se uskuteční na Pražském hradě ve čtvrtek ve 12:30.

Na podobných schůzkách, na kterých řeší aktuální politické záležitosti, se již v minulosti Zeman domluvil s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Setkávají se jednou měsíčně na večeři v lánském zámku.

Video  Novoroční oběd prezidenta a premiéra v Lánech  - Blesk TV

Po novém roce i oběd se šéfy obou komor

Zeman také příští týden na Pražském hradě poobědvá s předsedy horní a dolní komory parlamentu Kuberou a Vondráčkem. Novoroční obědy prezidenta republiky se zástupci vlády a parlamentu jsou tradiční akcí. S Babišem Zeman poobědval v neděli. Kromě manželek Ivany Zemanové a Moniky Babišové se netradičně setkání zúčastnily i děti obou politiků, Kateřina Zemanová a Vivien a Frederik Babišovi.

S Kuberou a Vondráčkem Zeman po novém roce obědval i loni. O rok dříve pozvání nedostali.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dobryclovek ( 8. ledna 2020 09:23 )

dva nejlepší politici od špinavého převratu jidáše Havla! Babiš Zeman díky za ně!

Jiina Ratimcov ( 7. ledna 2020 20:38 )

Divim se Kuberovi, ze si s takovou pakazi sedne k jednomu stolu. 🙈

_zacotomame ( 6. ledna 2020 23:12 )

Jistě. Chybí mu už jen submisivní klek v kůži s roubíkem v ústech. Bičík by mohla nad ním držet v ruce paní Benešová s komparzem za zády v osobě pí. Válkové.

murQ ( 6. ledna 2020 20:23 )

KC44 ( 6. ledna 2020 19:52 )

No ňehovor..naozaj?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud