„Chvilkaři“ budou znovu šít do Babiše. Koordinovaný protest naplánovali mimo Prahu

Autor: ČTK - 
19. prosince 2019
11:25

Protestní akce za odstoupení premiéra Andreje Babiše (ANO), které svolal spolek Milion chvilek, budou ve čtvrtek v Česku pokračovat. Tentokrát v krajských městech s výjimkou Prahy. V hlavním městě naposledy lidé demonstrovali svou nespokojenost s Babišovým působením ve vládě v úterý, kdy se protestního shromáždění a následného pochodu z Václavského náměstí na Klárov podle policie zúčastnilo na 15 000 občanů.

Také v některých krajských městech mají čtvrteční protesty doprovodit pochody. Například v Plzni se demonstrující chtějí vydat z náměstí Republiky k Západočeskému muzeu, v Hradci Králové vyrazí od krajského soudu směrem k nádraží a v Pardubicích má jít pochod od sochy Jana Kašpara na třídě Míru k Východočeskému divadlu.

Spolek Milion chvilek a jeho příznivci požadují na demonstracích a formou petic Babišovu demisi a zastavení státních zakázek a dotací pro holding Agrofert už několik měsíců. Tvrdí, že česká vláda nemá mít v čele politika, který je ve střetu zájmů a čelí trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo. Chtějí také hájit nezávislost justice i médií.

Protesty budou pokračovat

Milion chvilek z tohoto důvodu uspořádal i dvě největší veřejná shromáždění po listopadu 1989 na pražské Letné. Letos v červnu i v listopadu se tam pokaždé sešlo odhadem na čtvrt milionu lidí.

V úterý zástupci spolku na závěr pražské demonstrace uvedli, že příští rok budou v protestech pokračovat. Současně vyzvali účastníky, aby se zajímali o druhé a převzali díl odpovědnosti za stav společnosti.

Babiš respektuje právo lidí demonstrovat, odstoupit ale nehodlá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

dobryclovek ( 20. prosince 2019 12:53 )

Karlovy Vary!! 18 hovad stoho 4 bezdomovci Templ že jsi to byl ten špina­vý,za­rostlý­,při­posra­ný smradoch tobě smrdělo s huby!!

jardahl87 ( 20. prosince 2019 10:39 )

dobryclovek: Perfektní a naprostá pravda !!! Díky !!!

Kazin ( 20. prosince 2019 09:41 )

Bože můj co to tady píše za chudáky. OPRAVDU ČEŠI NÁROD HLUPAKU RUSY NA VAS 🤮

Templ ( 20. prosince 2019 08:35 )

Templ 2 chudáku musíš kráct identitu aby jsi mohl vyjádřit ty své ***? Vždyť už jste všem k smichu nakonec tam bude demonstrovat zoufalý Židobolševik a Ty, nějak se vám to hroutí jak domeček z karet. Přeji Ti hezké svátky a ať se konečně začneš chovat jako opravdový chlap když už v tom vašem Demobloku žádný není 😂😂😂

TempI ( 19. prosince 2019 21:13 )

Desítky lidí přišly ve čtvrtek večer demonstrovat proti premiéru Andreji Babišovi také do centra Karlových Varů.
Demonstrace proti premiérovi se po celé republice znovu pravidelně schází od 16. listopadu, kdy na Letenskou pláň v Praze po půl roce znovu dorazilo na čtvrt milionu lidí.

Už jsme tady, skandovali demonstranti proti Babišovi před úřadem vlády
Domácí
Už jsme tady, skandovali demonstranti proti Babišovi před úřadem vlády
V úterý pak prošel pochod vyzývající Babiše k demisi Prahou. Na patnáct tisíc lidí vyrazilo v šest večer z Václavského náměstí k Úřadu vlády.

Spolek milion chvilek pro demokracii, který demonstrace pořádá, dal na listopadovém setkání na Letné premiérovi ultimátum. Buď do konce roku odstoupí z funkce, nebo vyřeší svůj střet zájmů, tedy prodá holding Agrofert.

Minář: Neděláme revoluci, ale bráníme systém
Domácí
Minář: Neděláme revoluci, ale bráníme systém
„Pokud tak neučiníte, ohlásíme v pondělí 7. ledna podobu dalších protestů, které budou mít kreativnější podobu,“ prohlásil v listopadu na Letné předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít