Sobota 13. dubna 2024
Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc
Polojasno 19°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Čapí hnízdo mělo sloužit k rekreaci Babiše a jeho rodiny, odhalil rozhlas v dokumentech

Autor: ČTK - 
5. října 2019
12:23

Centrální vila farmy Čapí hnízdo měla od začátku sloužit pro soukromé účely současného premiéra Andreje Babiše, uvádí web iROZHLAS.cz. Své tvrzení opírá o dokumenty, které získal od několika institucí na základě informačního zákona.

Andrej Babiš čelil kvůli podezření z dotačního podvodu na farmě Čapí hnízdo trestnímu stíhání, které v půlce září zastavilo pražské městské státní zastupitelství. Rozhodnutí o zastavení je pravomocné, zrušit ho ještě může nejvyšší žalobce.

Krajská hygiena: Objekt bude sloužit k rekreaci majitele

Jedním z dokumentů, které nasvědčují tomu, že vila na Čapím hnízdě byla určena pro Babišovy soukromé účely, je souhlasné stanovisko středočeské Krajské hygienické stanice, vystavené k projektové dokumentaci v září 2007. „Objekt bude sloužit k rekreaci rodiny majitele firmy a zároveň ke krátkodobému ubytování jeho hostů, popř. VIP návštěv,“ cituje z obsahu stanoviska web iROZHLAS.cz.

Babiš při své návštěvě na pohřbu polského disidenta Kornela Morawieckého novinářům řekl, že „takové nesmysly nebude komentovat“ .

Informace o rekreačním bydlení rodiny majitele firmy je podle serveru zmíněna i v posudku společnosti Povodí Vltavy. V dokumentu od Státního energetického inspektorátu je navíc uvedeno, že potřebám majitele bude sloužit druhé nadzemní podlaží a podkroví centrální vily.

Andrej Babiš bude v úterý 8. října od 12:00 hostem pořadu Ptám se, pane premiére. Dotazy mu můžete pokládat již nyní. Původní termín vysílání jsme o týden posunuli kvůli úmrtí Karla Gotta, děkujeme za pochopení:

Kvůli postupu při financování Farmy Čapí hnízdo byl premiér Babiš v říjnu 2017 obviněn z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Letos v dubnu ho kvůli tomu policisté navrhli obžalovat.

Video  To nejlepší ze svatby Andreje Babiše: Vášnivý polibek a nevěsta s nadupaným korzetem!  - Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Podstatou případu je to, že společnost Farma Čapí hnízdo původně patřila Babišovu holdingu Agrofert. V prosinci 2007 se přeměnila na akciovou společnost s akciemi na majitele a později získala evropskou dotaci v programu pro malé a střední podniky, na niž by jako součást Agrofertu neměla nárok. Po několika letech se pak společnost pod Agrofert vrátila. Babiš vlastnil holding do předloňského února, pak jej vložil do svěřenských fondů.

Premiér vinu dlouhodobě odmítá a letos v září městské státní zastupitelství jeho stíhání pravomocně zastavilo. Rozhodnutí může zvrátit pouze nejvyšší státní zástupce. Prezident Miloš Zeman ale uvedl, že v takovém případě by Babišovi udělil abolici, tedy zastavení trestního stíhání.

Stíhání kromě premiéra Babiše čelila i jeho žena Monika, dcera Adriana Bobeková, švagr Martin Herodes a také bývalí členové společnosti Farma Čapí hnízdo Jana Mayerová a Josef Nenadál. I v jejich případě bylo stíhání zastaveno. Zastavení se zatím netýká premiérova syna Andreje Babiše mladšího, kterého policie vyšetřuje zvlášť.

Video  První rozhovor novomanželů Babišových: O vynuceném francouzáku a předmanželské smlouvě!  - David Turek, Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

marmat ( 6. října 2019 20:04 )

junkixl:
VY SE ALE MUSÍTE LÉČIT !!! Vemte s sebou kopii tohoto + dalších Vašich "příspěvků"

marmat ( 6. října 2019 20:01 )

zdenekksevratil: požádejte sponzory, ev. MCH o nějaké nové nečestné prohlášení/.HESLA
TOHLE jedete každý den už 3 roky dokola !!!

marmat ( 6. října 2019 19:58 )

tomik007: OK.....leze pomalu, ale jistě, KOLIK dalších , posedlých a jak "kvalitních" udavačů máme mezi sebou.......a jaká máme MÉDIA

marmat ( 6. října 2019 19:35 )

3aaa: Má toho víc...Palermo, Pivovar (ČH) + Bistro na EKO farmě=ČH...tak, jak to bohatí lidé mívají Na CO nemáte Vy, tam se přece nehrnete ! Stejně jako na Václaváku, Kampě, Brně­...Br­atis­lavě­... ;- Ono na EKO farmě ČH je vše levnější, než v ZOO Praha.

marmat ( 6. října 2019 19:20 )

vilda: Ta z Vás musí mít mimořádnou radost...........

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa