Foldyna se za text o zničení Západu asistenta nezbaví. Ani na příkaz ČSSD

Autor: Jiří Rys - 
12. 7. 2019
21:00

Konec islamizace Evropy a zbavení moci všech, kteří „kolaborují s invazní civilizací“. Nejen takové plány vylíčil ve svém zamyšlení asistent poslance Jaroslava Foldyny (ČSSD) Michal Kraft. Úvahy zvedly ze židle stranického šéfa Jana Hamáčka, který bude chtít po Foldynovi vysvětlení. Jenže odbojný poslanec ČSSD pro Blesk Zprávy uvedl, že se svého pobočníka zbavovat rozhodně nehodlá. A ani strana na tom nic nezmění.

Asistent poslance Jaroslava Foldyny Michal Kraft publikoval na stránkách České společnosti pro civilizační studia, za kterou stojí bývalý místopředseda Bloku proti islámu sociolog Petr Hampl, ostře laděný protiislámský text. V něm se zabývá úvahami nad eliminací tohoto náboženství v Evropě. Foldyna si ale asistenta hodlá ponechat a to i přes případné nařízení z vedení ČSSD.

V článku se Kraft zabývá scénářem na zastavení „islamizace“ Evropy a to až s nádechem apokalyptické vize. Svérázných tvrzení je ale v textu více, například ateisté jsou podle něj odnoží křesťanství a také je „možné souhlasit s tezí, že ateisté jsou součástí křesťanské civilizace, stejně jako praktikující křesťané“.

Ve své úvaze Kraft také předpokládá, že bude nutné „zbavit moci všechny, kteří dnes kolaborují s invazní civilizací,“ přičemž do budoucna prorokuje velký střet, kdy je „prakticky jisté, že tento konflikt bude, jako už mnohokrát v historii, stát obrovské množství lidských životů a poprvé v historii je dnes reálné, že Západ sám sebe opravdu zničí“.

Foldyna: Kdyby mi to nařídili, nebudu to respektovat

Stranický předseda Jan Hamáček už stihl vyjádřit pro média svoji nelibost nad takovými názory. Bude žádat od Foldyny vysvětlení, ten je o svém postoji ale zcela pevně už předem rozhodnut a to i v případě, kdyby mu Hamáček nebo i vedení sociální demokracie nařídilo se asistenta vzdát.

„Já si myslím, že mi nikdo nic nenařídí a kdyby mi nařídilo, tak to nebudu respektovat,“ takto nekompromisně se hned na začátku vyjádřil pro Blesk Zprávy Foldyna. Hamáček na dotaz Blesk Zpráv na aktuální postoj Foldyny zatím nereagoval.

Video Hamáček: Zeman vyhoví návrhu Babiše, Staněk skončí k 31. červenci - abl

„Jestli má někdo pocit, že to je v rozporu se zákonem, ať podají trestní oznámení, ale já jsem si to přečetl a on tam píše, že jsou alternativy takové, tzn., že může dojít k tomu a k tomu,“ řekl Blesk Zprávám Foldyna.

Poslanec ČSSD odmítá, že by se v textu objevily konkrétní výzvy, například ohledně asi nejvíce zmiňovaného střílení do lodí s migranty. „Tam nikde nevyzýval, aby je stříleli, prostě to jsou nesmysly vytržený z kontextu, čili nebudu na to reagovat, myslím si, že to je epizoda a že to je za námi,“ uvedl. Znovu zopakoval, že „není to explicitní výzva, aby někdo někoho střílel“.

Vyhrocené diskuse s lídrem sociálních demokratů Hamáčkem se prý neobává. „Já jsem byl to připraven vysvětlit, nemyslím si, že by to byla nějaká pře,“ přičemž ale uznal, že „určitě si to někdo může vzít jako záminku,“ řekl. S předsedou strany je připraven o věci diskutovat, ale dle svých slov nikoho vyhazovat nechce. „Není důvod,“ uzavřel pro Blesk Zprávy Foldyna.

Video Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD: Burcoval jsem stranu, ale nic se nestalo - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa