„Kosmetické změny nestačí.“ ČSSD je na pokraji klinické smrti, varuje Foldyna

Autor: peb, ČTK - 
27. 5. 2019
13:11

ČSSD se musí od základů proměnit, kosmetické změny nestačí. V reakci na neúspěch v evropských volbách, v nichž sociální demokraté získali 3,95 procenta hlasů, to uvedl předseda pražské organizace ČSSD Petr Pavlík. Podle poslance za Ústecký kraj Jaroslava Foldyny se ČSSD pohybuje na hranici klinické smrti, řešením ale není odchod předsedy Jana Hamáčka, protože jiného lídra strana nemá.

„Voliči jasně řekli, že kosmetické změny na tváři sociální demokracie nestačí. Naše strana se musí od základu proměnit. Ujel nám vlak, který nedoženeme, pokud budeme dělat stále ty samé chyby,“ uvedl v tiskovém prohlášení šéf pražské ČSSD Pavlík. „Škodí nám nedostatek odhodlání k radikální politické akci, nečitelná a špatně prezentovaná politika, nedostatečná práce s členskou základnou, absence touhy vítězit i zcela zbytečné trafiky pro vysloužilé politiky,“ doplnil. 

Pavlík kritizoval například působení ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) i neschopnost strany ho rychle odvolat. Zároveň vyjádřil přesvědčení, že straně může pomoci nová generace politiků. Nadějemi ČSSD podle něj jsou místopředseda Michal Šmarda nebo ministr zahraničních věcí a místopředseda strany Tomáš Petříček.

Foldyna řekl, že se ze sociální demokracie stala nezajímavá a nenáviděná strana, která se pohybuje se svým volebním výsledkem v evropských volbách na hranici klinické smrti. Volání po odchodu Hamáčka ale podle Foldyny není řešením, protože ČSSD nemá jiného lídra. „Problém Jana Hamáčka je v tom, že se stále dívá do zpětných zrcátek a má příliš svázané ruce,“ uvedl poslanec a bývalý místopředseda strany.

ČSSD v evropských volbách propadla, neobhájila žádné ze čtyř křesel v Evropském parlamentu. Hamáček po nedělním zveřejnění výsledků řekl, že strana nedokázala voliče zaujmout správným tématem a že její restart musí být silnější a jasnější. Rezignovat se Hamáček, který byl do čela strany zvolen letos v březnu, nechystá. Vedení strany se chce soustředit na krajské volby, které se uskuteční příští rok na podzim.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

flesch2z ( 27. května 2019 18:10 )

Socani hledají chyby kolem sebe, v koalici s ANO, v SPD, v Češích..., jen ne u sebe.
Teď budou chtít odejít z koalice a Babiše zničit a to je dorazí.
Už se na to těším.

hejhej ( 27. května 2019 17:50 )

Ti, jak dopadli socani u voleb do EU parlamentu se dalo očekávat. I do PS byli na tom bídně.Co nepohřbil Sobotka, v tom zdárně pokračuje Hamáček, kterému stále nedocvaklo, proč mají úbytek volíčů. Těch důvodů je mnoho: jednak sám Hamáček, není to žádná osobnost, Petříček - za nitky tahá korupčník a vítač Poche, Maláčová - slibuje nesplnitelné, nezaplacené dluhy apod. Socanům jde jen o svá koryta na víc se nezmůžou. Další volby je pošlou do politického propadliště.

vase1 ( 27. května 2019 14:53 )

A co hulíš ty ? Vypadá to na Burešův ocas.

ausuk ( 27. května 2019 14:43 )

Odpadlí komunisté a socani posloužila ANO, souhrnem všichni levičáci. Vláda k pohledání. Do roka padne.
ČSSD a KSČM MOHUTNĚ ŘVALI SE STÍHANÝM BABIŠEM NIKDY,- TO pamatujeme všichni! Za jejich hrabivost jsou dnes na držce.

Muj_nazor ( 27. května 2019 14:29 )

Kopiruji a 100% SOUHLAS!
I přesto že Babiše zloději kmot­ři,kři­váci,­udava­či, špinili,pomlouvali i v den voleb hov.o platné Bartoš zavařil harmoniku kvičel­,špi­nil,sl­iboval a výsledek tři práskači,vítači migrantu, Babiš jako vždy vyhrál!!je nejlepší je náš. a to jsme nebyli v plné síle u voleb do evro­borde­lu,poč­kejte si vy sebran­ko,saj­rajt,ž­umpo,­kavár­no,hov­na náměstí na parlamentní volby,už nikdy nepustíme k žrani­cím,tu­nelo­vání,­ojebá­vání občanu ODS TOP KDU STAN práskače huliče pirátu!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa