Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Prezidentův projev v Terezíně: Vyprahlý Zeman zdolal slunce

Autor: shp - 
19. května 2013
12:29

Pražící slunce, nesnesitelné horko a důležitý projev před stovkami lidí. To vše čekalo na prezidenta Miloše Zemana při tryzně v Terezíně. Rostoucí parno mu dalo zabrat, před proslovem viditelně oddychoval, utíral si obličej a opakovaně se musel napít vody. Nakonec ale projev zvládnul s grácií.

Po faux pas na zahájení výstavy korunovačních klenotů, při které Zeman vrávoral, opíral se o zeď, a házel nepřítomné pohledy, tentokrát prezident své veřejné vystoupení zvládnul, aniž by vyvolal spekulace o tom, že je opilý. Jediné, co mu dalo zabrat, bylo nepříjemné slunce, které pražilo a pražilo.

Jedna voda za druhou

Zeman pod náporem slunečních paprsků poprosil muže ze svého štábu o vodu. Tu vzal rozklepanou rukou a rychle zchladil vyprahlé hrdlo. Poté se ale díval trochu nejistě, viditelně hlasitě oddechoval a otíral si tvář rukou. Před samotným projevem se musel napít vody ještě jednou, ale poté šlo už vše jako po másle.

Nenechme sebou manipulovat

Zeman při projevu upozornil na tehdejší účinnou nacistickou propagandu a také na to, že ve 30. letech minulého století odjíždělo mnoho intelektuálů do Ruska a až na výjimky se vraceli oslněni tamější Potěmkinovou vesnicí. „Uvědomme si, prosím, že není možné nechat se ohlupovat jakoukoliv manipulací,“ prohlásil. „Vzdáme-li se práva na informace, na srovnání těchto informací z různých zdrojů a necháme-li sebou manipulovat, pak se opravdu budeme chovat jako ovce,“ dodal Zeman.

hadenda ( 22. května 2013 11:05 )

Takhle to dopadá, kyž si zvolíte burana, kterej bude dělat 5 let ostudu. Štěstí, že svět už je na to zvyklej od Klause - máme my to ale elitu - jeden krade, druhej je ožrala a buran jak poleno !!!

alex0800 ( 22. května 2013 10:44 )

Nenavážejte se do Zemana... ŘEKL, ŽE SVÉ DŮVODY PRO JEHO NEJMENOVÁNÍ SDĚLÍ U SOUDU, TAK SE NESNAŽTE TLAČIT JAKO NACISTÉ!!! Nikdo satanistu Putnu nenutí, aby se zdržoval v čr.. Je to jeho svobodné rozhodnutí, provozovat své "výzkumy" a především sabaty u nás.. Asi jinde satanisty nemají rádi;-) Vtipné je, jak ho hájí i satanistický kněz pan Halík... To je do nebe volající nestoudnost, že takovým lidem dají média šanci manipulovat národem, ale skuteční dobří lidé promluvit nesmějí!! Velmi mne též pobavilo tvrzení, že černý papež František je exorcista Satanisté ďábla nevymýtají, naopak ho uctívají a bohužel, ve Vatikánu je to nyní na pořadu dne!!! TOTO JE PROPAGANDA, KTEROU BY MOHL ZÁVIDĚT I DR. GOEBBELS !! Pročpak asi Hitler prohrál, ale EU s NWO zvítězili? Páč dali lidem "volbu bez jiné možnosti".. Demokraticky si volíme svůj konec... Vlastenec

dzery ( 21. května 2013 20:06 )

A kdo Havla hlavně dosadil?

atakdale ( 21. května 2013 15:02 )

největší zrádce a podvodník v celý český historii je a bude havel a nic horšího už nás potkat nemůže... jedině možná sudeťáci, po těch bude potopa

atakdale ( 21. května 2013 15:00 )

kníže hajaja nezvládá ani ministrování

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud