Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Zeman vyrazil do nemocnice za kamarádem Komárkem: Je to s ním prý vážné!

Valtr Komárek leží v nemocnici, navštívil ho prezident Zeman. Na černobílé předrevoluční fotografii se spolu sešli v kantýně Prognostického ústavu  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
14. května 2013
14:55

"Pan prezident navštívil svého velice dobrého kamaráda pana Komárka minulé pondělí," oznámila dnes mluvčí Hradu Hana Burianová. Ekonom Valtr Komárek totiž leží v nemocnici, údajně ve vážném stavu. Chystají se za ním i představitelé sociální demokracie, kterým dělá čestného předsedu.

Významná osobnost sametové revoluce Valtr Komárek loni v prosinci vyzval sociální demokraty, aby podpořili Zemanovu prezidentskou kandidaturu. S Milošem Zemanem ho totiž pojí dlouholeté přátelství.

"Ostatní kandidáti mají mnohé cenné vlastnosti, ale Zeman je jen jeden," říkal Komárek před volbami a slíbil, že bude Zemanovi radit, pokud o to bude stát. Zemanovu volbu označil za cestu z beznaděje a "Zemanovu životní misi".

Zeman a Komárek však mají i společnou pracovní minulost - v letech 1986 až 1992 byl ekonom Komárek ředitelem jedné z mála pokrokových institucí v komunistickém Československu. V Prognostického ústavu Akademie věd dělal Komárek nadřízeného Zemanovi, i Václavu Klausovi. 

Nyní však leží Komárek v nemocnici Na Homolce. A podle serveru novinky.cz je jeho stav vážný. Mluvčí Burianová uvedla, že Zeman navštívil Komárka v nemocnici minulé pondělí.

Sobotka: Ještě nedávno byl Komárek v pohodě...

Za svým čestným předsedou Komárkem se nyní chystají do nemocnice i představitelé ČSSD. "Valtra Komárka jsem navštívil u něj doma na přelomu března a dubna, byl v dobré psychické pohodě, mluvili jsme spolu o přípravě volebního programu ČSSD a také o současné ekonomické situaci země. Jeho současný zdravotní stav ČSSD zjišťuje, pokud je v nemocnici, rádi bychom ho navštívili," napsal v sms zprávě předseda strany Bohuslav Sobotka.

"Vlastně je to překvapující, protože ještě před pár dny byl jeho stav velmi dobrý, takže je to takové nečekané zhoršení," dodal pak místopředseda sociálních demokratů Lubomír Zaorálek.

krupan10 ( 15. května 2013 05:56 )

bastarde, jseš k smíchu akorát ty

tarot666 ( 14. května 2013 17:47 )

to je fuk,předtím to mělo jiný náze a statistický úřad,to jsou podobný grázlové

namoroman ( 14. května 2013 17:45 )

Jo Komárek To je ten co machroval:"My můžeme udělat aby marka byla za dvě koruny,když budeme chtít." Jen jsem doteď nepochopil koho tím "my" myslel.On už tehdy totiž byl"my"...To mluvil za Občanské fórum,nebo za bankéře nebo za koho?!

uzjsemtudlouho ( 14. května 2013 17:14 )

Prognostický ústav v '92 neskončil. Pouze se stal součástí AVČR místo ČSAV. To pro upřesnění. Zeman v něm působil do roku '93. Jinak ten zbytek máš z Wikipedie okopírován správně

mememumu ( 14. května 2013 16:28 )

Prognostický ústav fungoval od roku 1984 do roku 1992, takže bych s těmi 40 lety brzdil. Jinak no comment. Zrovna u Zemana je přehlídka jeho zaměstnání za totáče úctyhodná, opravdu by mne zajímalo, zda kdy v životě pracoval. Možná někdy v dobách, kdy vydupal ČSSD z popela. Ale tam je zase otázkou, zda lze toto považovat za práci, o splečenské prospěšnosti nemluvě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud