Komentář Pavla Šafra: Proč Gross nesedí???

Jak je to s těmi gaunery?  (Autor: Blesk)
Autor: Pavel Šafr, šéfredaktor Blesku - 
22. listopadu 2011
11:03

Blesk uspořádal velký průzkum. Chtěli jsme zjistit, který politik podle Čechů dosud nejvíce zneužíval svoji moc. Díky internetu se ankety zúčastnilo na 50 tisíc lidí. Znamená to, že gaunerství v politice nás dokáže pořádně nadzvednout!

Gratulujeme Stanislavu Grossovi k jeho bezkonkurenčnímu vítězství a udělujeme mu cenu Gauner desetiletí! V letech 2000– 2010 dokázal sehnat hodně přes 100 milionů korun. Pomohli mu v tom jeho kamarádi z průmyslu. Akcie z dnes již zkrachovalé energetické firmy Moravia Energo dokázal prodat za 100 milionů. Kolik mu hodily další kšefty, jako třeba pravděpodobná účast na privatizaci Mostecké uhelné, to vyplave na denní světlo někdy později, ale docela jistě to vyplave.

Gross by měl sedět ve vězení. Není o tom nejmenší pochybnost. Kdyby nebyl vlivným politikem, ministrem vnitra a pak premiérem, tak by nikdy k takovým penězům nepřišel. Jestliže nesedí, je něco shnilého ve státě českém. A jak si pak lidé mohou vážit demokracie, jestliže právo neplatí pro každého stejně.

Oproti lidem v průzkumu bych se zastal Miroslava Kalouska, jestliže je hned na druhém místě. Mezi Kalouskem a Grossem je rozdíl. O Kalouskovi se neví tak jednoznačně jako o Grossovi, že by zneužíval svoji politickou funkci, a mnoha lidem přijde spíše gaunerská jeho politika ministra financí než čistota jeho zacházení s penězi.

Je třeba říci, že Kalousek bojuje za státní rozpočet a proti veřejným dluhům, což je jeho práce. A bojuje dobře. Důsledky všeobecného šetření pro obyčejné lidi jsou těžké, ale to není vina Kalouska, nýbrž těch nezodpovědných politiků, kteří veřejné peníze rozházeli. (Nesouhlasíte se mnou? Pište do diskuze)

A je gaunerem pan prezident? Václav Klaus je výrazná postava, a proto na něj mnoho lidí ostře reaguje. Není nic známo o tom, že by se kdy v politice obohatil díky zneužití funkce. Nicméně v devadesátých letech vytvářel v prostředí ODS atmosféru, z níž plynulo, že morálka není příliš důležitá. Hlavní byl pragmatismus. Ministr Kocourek je dílem Václava Klause. Bohužel.

Vítěz velké ankety »Kdo je největší gauner« si může přijít pro své ocenění přímo do redakce Blesku. Cena se skládá ze všeho, co člověk využije ve vězeňské cele. Kartáček na zuby, kýbl a hadr na šúrování vězeňské podlahy a křížovky Blesku pro dlouhou chvíli. Těšíme se, Stando!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

warumfernet ( 24. listopadu 2011 06:12 )

Že i tento bulvární plátek není schopen adekvátní reflexe na totální odsouzení Kalouska a Pružinského v anketě o největšího gaunera - tak to je smutné. ODSáckých ***ů bylo v anketě 10x více než z ČSSD, přesto to ve finále vypadá, že za všechnu korupci může obětní beránek Gross.

husqarnowicz ( 23. listopadu 2011 13:29 )

Hezký!!!Bravo! .

rudyptak48 ( 23. listopadu 2011 12:44 )

Šafr, už si viděl nějakého č.u.r.á.k.a sedět? Ten buď stojí, nebo visí.

jakub-moravec ( 23. listopadu 2011 07:42 )

Cože? Ve vězení si budou luštit křížovky? A chudáci doma mrznou,nemají na topení, pak není divu že jsou plné věznice,je tam líp než v domě důchodců. Každému vězni uvázat na nohu železnou kouli a vyhnat ven na pole na práci a bičovat je,kdyby si chtěl někdo odpočinout. Žrádlo jen jednou denně,kousek chleba a vodu,jako v koncentráku. Kdyby se jím to nelíbilo,nedat jim nic a nechat je chcípnout.

tyrkys ( 22. listopadu 2011 23:53 )

Zřejmě má a pořádně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud