Podle britských zdrojů schůzka přinesla "dobrý pokrok" v jednání, jehož cílem je přesvědčit britského premiéra, aby získal ve své zemi podporu pro další členství v unii. Referendum o členství se má v Británii uskutečnit během příštích dvou let.

Britské požadavky se budou projednávat na dalším unijním summitu, který je naplánován na 17. a 18. prosince. Konečný výsledek ale údajně po ruce není a bude obtížné ho v prosinci dosáhnout, soudí britští činitelé.

Podle kanceláře britského ministerského předsedy se dnes Cameron s Tuskem "shodli, že bylo dosaženo dobrého pokroku. Některé oblasti jsou sice obtížnější než jiné, ale diskuse s ostatními členskými státy pokračuje a jejím cílem je nalézt řešení a dohodnout reformy ve všech oblastech, v nichž je Británie požaduje".

Jednání o britských požadavcích bude podle Londýna pokračovat, a to hned na pondělním klimatickém summitu OSN v Paříži.

Cameron dnes v Bruselu jednal s polskou delegací, která požadavky Londýna podpořila, i když se staví proti britským plánům na omezení migrace z východních států EU. "Polsko má velký zájem na setrvání Británie v EU. Jsme připraveni podpořit britské požadavky na změny smluvních závazků a možná i na úpravu unijní smluvní architektury," řekl novinářům polský ministr pro evropské záležitosti Konrad Szymański.

Nová polská premiérka Beata Szydlová v Bruselu oznámila, že Cameron v brzké době navštíví Varšavu.