Kvůli zprovoznění mostu v Troji, který pro tramvaje nahradil před rokem uzavřený takzvaný Rámusák, čekaly na cestující v MHD změny. DPP obnovil provoz tramvajové linky číslo 17 mezi zastávkami Výstaviště Holešovice a Vozovna Kobylisy. Na pravidelnou trasu se dnes vrátí noční tramvaj číslo 53. "Problémy jsme nezaznamenali, jezdíme bez problémů," řekl ČTK v 11:30 dispečer DPP. Zároveň vyjela nová linka autobusu číslo 294, která propojí oba břehy Vltavy a zároveň nahradí linku číslo 292.

S problémy se dnes dopoledne potýkali řidiči. Kolony se podle dispečerky Ústředního automotoklubu utvořily v ulici Pod Lisem na trojském břehu u nájezdu na most. Na holešovickém nájezdu se prý kolony netvořily, auta však stála v ulici Vrbenského v Holešovicích.

Praha původně plánovala, že most bude stát 400 milionů korun, cena se ale nakonec vyšplhala na více než 1,3 miliardy. Celý tunelový komplex vyjde na 36,9 miliardy korun. Podle slibu Prahy se jím první řidiči projedou 2. prosince. Původně měl přitom sloužit už v roce 2011.