Hrůza dnešní vystoupení zahájil hitem 1+1 pocházejícím ještě z období jeho působení ve skupině Ready Kirken. Zpěváka i kapelu bouřlivě přivítalo publikum složené převážně z dívek a mladých žen, nad hlavami desítky přítomných mávaly papírovými srdci s nápisy Děkuji nebo Vítejte zpátky. "Ani nevíte, jak jsme rádi, že jsme tady s vámi," oslovil vděčné publikum Hrůza. Melodické refrény jeho hitů jako například Bílá velryba davy zpívaly s ním.

Dramaturgii koncertů Kapela Hrůzy ve složení Karel Heřman, Emil Kopta, Aleš Zenkl a Stanislav Matoušek zkoušela již od podzimu. Show nabídla světelné efekty a speciální projekci ke každé písni. "Hudba je součástí mého životního štěstí a jsem rád, že se ke mně vrací," sdělil během zkoušek Hrůza, jehož návrat po vážném zranění považují lékaři za malý zázrak. Sám Hrůza si prý myslel, že první písničku po pobytu v nemocnici si zazpívá tak za rok. "Musel jsem si pořídit přístroj na promítání textů. S hudbou problém nemám, ale s činností mozku při zapamatovávání slov si nejsem ještě zcela jistý," řekl ČTK Hrůza. Úraz ovlivnil jeho krátkodobou paměť.

Program nabídl průřez Hrůzovou tvorbou, největší hity jeho kariéry, aktuální singly z dvojalba Noc/Den nebo skladby pro filmy a seriál Vyprávěj. S Klárou Vytiskovou si Hrůza zazpíval skladbu Duše do vesmíru, Aneta Langerová přes potíže s kytarou zahrála hit Voda živá, jehož autorem je právě Hrůza. Michal Malátný z Chinaskii zase s Hrůzou zavzpomínal na jeho první úspěšnou skladbu Zejtra mám. Na pódiu dále přivítal Xindla X, Davida Kollera nebo Annu K. Další kolegové přišli Hrůzu podpořit mezi diváky.

Na jarní turné, které skončí 18. dubna v Ústí nad Labem, naváže Kapela Hrůzy koncerty na majálesech v Hradci Králové 24. dubna, v Praze 1. května a v Brně 7. května.

Loňským útokem na Michala Hrůzu se v těchto dnech zabývá ostravský krajský soud. Jednomu ze dvou mladíků, po jejichž útoku skončil Hrůza s krvácením do mozku v bezvědomí v nemocnici, dnes státní zástupce navrhl nepodmíněný trest v minimální délce čtyř let, druhému podmínku. Muži loni v červenci v ostravské Stodolní ulici napadli zpěváka, když chtěl uklidnit jejich hádku a postrkování. Rozsudek soud vynese příští týden v úterý.