Nehoda se stala okolo 22:00. "V osobním vozidle zůstala zaklíněna jedna osoba, hasiči ji museli opatrně vyprostit pomocí hydraulických nástrojů. Druhému cestujícímu z osobního automobilu poskytovali do příjezdu zdravotníků pomoc. Nikdo z osmi lidí, kteří v době srážky jeli ve vlaku, nebyl zraněn," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Záchranáři ošetřovali jednapadesátiletou ženu, která byla krátce v bezvědomí. "Lékařka vyslovila podezření na otřes mozku, zjistila rovněž poranění dolní končetiny. Po provedeném ošetření, podání léků, uložení do podtlakové matrace a aplikaci kyslíku, byla pacientka transportována na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě," řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. O deset let starší muž měl poraněnou nohu a rovněž byl převezen na chirurgického oddělení opavské nemocnice.

Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové řidič automobilu zřejmě nerespektoval světelnou signalizaci a vjel na přejezd, kde se střetl s vlakem. Policisté případ šetří jako obecné ohrožení z nedbalosti. Trať byla zprovozněna necelou půl hodinu po půlnoci.