Šílená situace v nemocnicích v Gaze: Prochladlá miminka balí do fólií!

Autor: lim - 
15. listopadu 2023
05:00

Personál největšího zdravotnického zařízení v Gaze se podle informací úřadů Hamásu ze všech sil snaží udržet při životě desítky novorozenců, které museli lékaři akutně přemístit z inkubátorů na jiná oddělení. Nemocnice al-Shifa je bez proudu a kyslíku, miminka jsou údajně zabalená ve hliníkové fólii, aby se alespoň trochu prohřála.

„Nedokážu říct, jak dlouho ještě vydrží. Včera jsem tu měl 39 dětí, dnes jich tu je 36. O další děti mohu přijít každou hodinu. Nikdy v životě bych nečekal, že vedle sebe na lůžku položím 39 miminek, a to bez proudu, kyslíku, mléka a zdravotnického personálu,“ popsal kritickou situaci primář dětského oddělení zařízení al-Shifa Mohamed Tabasha podle deníku Mirror

Personál nemocnice musel děti přemístit na jiná oddělení. „Před chvílí jsem byl u nich. Vyndali jsme je z inkubátorů, maličké jsme zabalili do fólie a dali vedle nich horkou vodu, abychom je mohli zahřát," dodal ředitel nemocnice Muhammad Abu Salmiya.

Ministerstvo zdravotnictví v Gaze uvedlo, že od začátku nedostatku elektrické energie minulý týden zemřelo 6 předčasně narozených dětí a devět pacientů. Světová zdravotnická organizace varovala, že více než polovina nemocnic v Gaze přestala fungovat. Dodala, že v oblasti neustále probíhá střelba a bombardování. 

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
17:43
25. 12. 2023

Při izraelském úderu byl dnes nedaleko Damašku zabit jeden z nejzkušenějších poradců íránských revolučních gard v Sýrii, brigádní generál Rází Musáví. Informovala o tom íránská oficiální agentura IRNA.

Bezpečnostní zdroje agentuře Reuters řekly, že Musáví byl odpovědný za koordinaci vojenské aliance mezi Sýrií a Íránem. Íránská televize dnes podle Reuters přerušila své pravidelné zpravodajství oznámením, že Musáví byl zabit. Televize ho označila za jednoho z nejstarších poradců gard v Sýrii a za jednoho z těch, kteří doprovázeli velitele elitních jednotek gard Kuds Kásema Solejmáního, jenž byl zabit při americkém dronovém útoku v Iráku v roce 2020.

Íránské revoluční gardy k dnešnímu útoku uvedly, že Izrael za zabití Musávího zaplatí. „Uzurpátorský a surový sionistický režim za tento zločin nepochybně zaplatí,“ uvedly revoluční gardy v prohlášení čteném v televizi.

17:41
25. 12. 2023

Jak uvedly Izraelské obranné síly na síti X, teroristé z Hamásu byli přistiženi, jak se skrývají ve školách v severní Gaze… IDF uvedly, že nalezly výbušniny, kalašnikovy a 15 pásů s výbušninami.

17:16
25. 12. 2023

Motocyklová jezdkyně Jael Kadšaiová jako první izraelská účastnice absolvuje Rallye Dakar. Slavná soutěž se v lednu uskuteční pátým rokem v Saúdské Arábii a mladá závodnice bude v muslimské zemi na startu navzdory válečnému konfliktu mezi její zemí a hnutím Hamás. Start na Dakaru byl vždy jejím velkým snem, ale jak také uvedla, chce účastí jít příkladem při současné vlně antisemitských názorů po celém světě.

„Člověk se může ptát, jestli je ten správný čas vybírat v Izraeli peníze na motoristickou akci, když celá země bojuje proti Hamásu a za osvobození zajatců,“ uvedla Kadšaiová ve videu doprovázejícím její crowdfundingovou kampaň, jejímž prostřednictvím sháněla finance.

Video  Izraelská armáda v akci: Evakuace zraněného vojáka z Gazy  - IDF
Video se připravuje ...

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání