Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Děsivé svědectví dobrovolníka z Izraele: Hamás upekl miminko zaživa!

Autor: hpe - 
6. listopadu 2023
16:44

Asher Moskowitz sloužící v dobrovolnické organizaci United Hatzalah, která měla mimo jiné za úkol zajistit po útoků teroristické organizace Hamás oblast kibucu Kfar Aza, sdílel na sociální síti X své svědectví. Muž v něm popisuje hrůzy, které byly na místním obyvatelstvu spáchány. Převoz a následná identifikace mrtvých těl byly často ztíženy. Teroristé neušetřili ani novorozeně, které zaživa dali péct do trouby.

Události ze 7. října, kdy Hamás zaútočil na stát Izrael, stále silně rezonují. Ve své zdrcující výpovědi Asher vidí možnost, jak světu ukázat, jakých činů se teroristé dopustili. Sám zasahoval v kibucu, ve kterém zemřela více než stovka civilistů. Byl přítomen příjezdu mrtvých těl, která po masakru dorazila k identifikaci. 

„Byl to strašný pohled. Viděli jsme desítky tak sežehnutých těl, že koroneři řekli, že je bude obtížné identifikovat. Naštěstí však měli vzorky DNA,“ popisuje svou zkušenost Asher ve videu

Během dne mu údajně bylo řečeno, že má dorazit zhruba pět až šest nákladních vozů naložených ostatky zemřelých. Mezi nimi i oběti, které byly upáleny zaživa. Podle Ashera pak, jakmile auta dorazila, nosili desítky těl do základny, kde probíhala identifikace.

U mnohých z nich to nebylo vůbec lehké a jen díky vzorkům DNA se identifikace nakonec podařila. Jedno z popálených těl bylo novorozeně, které údajně teroristé upekli v troubě.

„Ještě když bylo to dítě naživu, dali ho do trouby a upekli ho. Tělo bylo spálené a v důsledku toho hodně nateklo. K tělu se tak připeklo topné těleso trouby,“ tvrdí Asher ve videu.

Podobné incidenty popisují podle deníku Daily Mail i jíní svědci. Několik batolat bylo během války dekapitováno, v jednom případě útočnici vyřízli dítě matce přímo z lůna.

Válka Izraele s Hamásem
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Zobrazit nové zprávy
12:00
2. 1. 2024
!

Válku v Gaze vyvolal překvapivý útok Hamásu na Izrael 7. října, při kterém podle Izraele zahynulo 1 200 lidí.

Palestinské zdravotnické úřady v Gaze ovládané Hamásem dnes uvedly, že si izraelská operace v Pásmu Gazy vyžádala životy 22 185 Palestinců a dalších 57 035 při ní bylo zraněno. Jen za poslední den bylo podle téhož zdroje při izraelských úderech v Pásmu Gazy zabito 207 Palestinců a 338 jich bylo zraněno.

Izrael tvrdí, že válka v Pásmu Gazy, která podle Reuters proměnila velkou část území s 2,3 milionu obyvatel v trosky a způsobila tam humanitární katastrofu, bude trvat ještě řadu měsíců. Tel Aviv však naznačil novou fázi ofenzívy, když v pondělí jeden z izraelských představitelů uvedl, že armáda tento měsíc stáhne své síly uvnitř Gazy a přejde na několikaměsíční fázi lokálnějších „likvidačních“ operací.

Děkujeme Vám za pozornost u našeho kontinuálního onlinu k válce mezi Izraelem a Hamásem. Další dění na Blízkém východě můžete sledovat i v roce 2024 na Blesk.cz prostřednictvím dílčích článků. Přejeme Vám šťastné vykročení do nového, doufejme, že poklidnějšího roku.

10:32
2. 1. 2024

Izraelská armáda oznámila, že v noci na dnešek podnikla vzdušné údery v Sýrii v reakci na útoky na severní Izrael. 

9:30
2. 1. 2024

Nad letištěm v severoiráckém Irbílu, kde působí američtí vojáci a jejich spojenci, byl sestřelen ozbrojený dron, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na dva nejmenované bezpečnostní zdroje. Zda si incident vyžádal škody nebo oběti na životech, není v tuto chvíli jasné.

Markiza ( 6. listopadu 2023 18:39 )

Pečou děti v troubě? No snad ani nacisti tohle nedělali ti je zabili hned. A svět na to čumí a při vší té výzbroji si s těmi zabijáky nedovede poradit? To je strašnýýý, moje srdce pláče nad tou hrůzou.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání