Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Podcast: Katka (†24) se odmítala vrátit k příteli Radúzovi (29). Ten ji brutálně ubodal v arboretu univerzity!

Autor: pdc, icp, pma - 
5. června 2023
05:00

Poslední květnovou neděli vystoupily moderátorky Insta Crime Podcastu Petra a Tereza v Brně a zakončily tak svou tour po republice. Publiku během besedy přiblížily případ vraždy v arboretu Mendelovy univerzity, ke které došlo v březnu 2016. Za vraždu studentky Katky (†24) odešel její bývalý partner Radúz Šafránek od soudu s trestem 18 let za mřížemi. A na poslední besedu dorazila i dívka, která vraha osobně znala. Co o zabijákovi prozradila?

Před deseti lety se studentka prvního ročníku Mendelovy Univerzity Katka O. (†24) seznámila se spolužákem Radúzem Šafránkem (29). Mladík byl komunikativní, pořádal akce pro vysokoškoláky a připravoval se na práci v zahraniční investiční společnosti. Katka se s Šafránkem sblížila, po krátké době ale spolu pár schůzky ukončil. Důvodem byl prý chlapcův nedostatek času.

Video  Insta Crime Podcast: Celý záznam besedy z Brna  - pdc, icp, Jedlička, Chebotareva
Video se připravuje ...

Znovu se vysokoškoláci začali stýkat po dvou letech. Po několika měsících vztahu ale Katce opadly „růžové brýle“ a začala si všímat věcí, které dříve na Šafránkovi neviděla. Partnerovi vše řekla a jejich vztah ukončila.

To však Šafránek nebyl schopen přijmout. Katku opakovaně kontaktoval, čekal na ni po vyučování a snažil se dělat vše pro to, aby svou lásku získal zpět. Dívka Šafránkovi stále opakovala důvody jejich rozchodu a tvrdila, že je její rozhodnutí konečné. Po několika měsících svolila, že se naposledy osobně sejdou, aby si vše vyříkali.

Dívka se útoku bránila

Dvojice se sešla 8. března 2016 v v arboretu v prostorách Mendelovy univerzity. Tam Šafránek na bývalou přítelkyni zaútočil a uštědřil jí 25 bodnořezných ran primárně mířených do oblasti obličeje. O tom, že se Katka útoku bránila, svědčila její poranění na dlaních a pažích obou rukou.

Po vraždě vysokoškolák mrtvé dívce sebral kabelku, kabát a utekl. Kriminalisté brzy došli k závěru, že vrahem mladé studentky bude její bývalý přítel. Potvrdil to i řetězec nepřímých důkazů, které svědčily proti Šafránkovi. Mezi nimi byl například kapesník, na kterém byla jak Katčina, tak i Šafránkova krev. Na místě činu také policie objevila plastový obal od nože, kterým vrah oběť zabil. I na něm se nacházelo mladíkovo DNA.

Nikdo ho na vraha netipoval

Krajský soud v Brně označil Šafránkův útok jako promyšlený a obzvlášť surový. Radúz Šafránek za vraždu své bývalé partnerky dostal 18 let vězení. Rodině dívky navíc musí zaplatit odškodné ve výši 2,1 milionu korun.

Během besedy Insta Crime Podcastu, kterou moderátorky Tereza a Petra zakončily v brněnském klubu MusicLab, promluvila i jedna z vrahových známých. „Já jsem Radúze znala už ze základní školy v Komárově. Byli jsme parta kamarádů, a když se toto stalo, nevěřili jsme, že by zrovna on něco takového udělal,“ vypověděla jedna z návštěvnic.

Více informací o vrahovi Radúzi Šafránkovi se dozvíte v nejnovější epizodě Insta Crime Podcastu. Ve stejném díle vám moderátorky přiblíží také vraždu sourozenců Vosmanských, za kterou stál jejich belgický švagr Stephan Knaepen, a případ čtyřnásobné rodinné tragédie z brněnských Ivanovic, kdy vraždil taktéž příbuzný, a sice Kevin Dahlgren.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud