Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Podcast: Mladá prostitutka Veronika si objednala vraždu manžela. Mělo to vypadat jako nehoda!

Video se připravuje ...
Autor: pdc, icp, jel - 
16. února 2023
05:00

Dvaapadesátiletý Miroslav Tomek spadl na podzim roku 2006 v Brně z lávky ve Sportovní ulici přímo na frekventovanou silnici. Byl převezen do nemocnice, ale o dvě hodiny později zemřel. Pro policii to původně vypadalo jako nehoda či sebevražda, ale pak vyšla najevo pravda! Tomek byl zavražděn a vraždu si objednala jeho vlastní manželka.

Miroslav Tomek byl ženatý s o třicet let mladší prostitutkou Veronikou Janků, jejich manželství ale nebylo šťastné a od počátku měli neshody. Janků se však nenechala rozvést, rozhodla se svého manžela nechat zavraždit. Pravděpodobně proto, aby získala jeho byt.

Video Insta Crime Podcast: Mladá prostitutka Veronika si objednala vraždu manžela. - pdc, icp, Jedlička Čebotareva
Video se připravuje ...

O svém plánu se mladá žena zmínila své kamarádce z práce, tehdy dvacetileté Michaele Papučíkové. Sdělila jí, že za nájemnou vraždu zaplatí 100 tisíc. Kolegyně si od Janků vzala zálohu ve výši 5 tisíc korun a přemluvila svého partnera Ihora Kuzmenka, aby vraždu domluvil.

Vypadalo to jako nehoda!

Kuzmenko oslovil svého krajana z Ukrajiny Oleksandra Ivanoviče Kostravu přezdívaného Alík. Osudný večer Janků vzala manžela do hospody, kde ho opila, společně se svými komplici ho pak vylákala na lávku nad frekventovanou silnicí ve Sportovní ulici. Kuzmenko s Kostravou tam oběť zbili a následně shodili z mostu. Vše původně vypadalo jako nehoda nebo sebevražda.

Pak se ale případem začali zabývat detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a celá pravda vyšla najevo. Janků, Papučíková a Kuzmenko skončili u soudu, Kostrava však uprchl na Ukrajinu, kde tamní prokuratura později zastavila jeho stíhání. Zbylí tři skončili ve vězení.

Více se o této nájemné vraždě dozvíte v nejnovější epizodě Insta Crime Podcastu, který moderují Tereza a Petra. Podcast vzniká jako spolupráce Blesk.cz a Insta Crime Blogu.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání