Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Oblačno, bouřka 20°C

Podcast: Brutální vražda Terezy (†16). Kamarád Tomáš ji bodal a topil, její tělo pak znásilnil a rozřezal

Video se připravuje ...
Autor: pdc, icp - 
5. ledna 2023
05:00

Šestnáctiletá Tereza z Číčovic u Prahy zmizela v říjnu roku 2005. Marně po ní pátrala rodina, přátelé i policie. Asi po třech týdnech se našly části lidského těla, patřily pohřešované dívce. Vyšlo najevo, že teenagerku obzvlášť trýznivým způsobem zavraždil její kamarád Tomáš Beran.

Tereza zmizela 27. listopadu roku 2005. Ten den přinesla dívka mamince nákup a sdělila jí, že jde ještě za kamarády a vrátí se v deset hodin. Rodiče na ni ale čekali marně. Tereza byla dochvilná a nikdy se nestalo, že by domů nepřišla. Ráno po ní proto začala rodina pátrat, prohledávali okolí domu a podobně, nakonec se obrátili na policii.

Video  Insta Crime Podcast: Brutální vražda Terezy (†16). Kamarád její tělo zneužil  - pdc, icp, Marek, Chebotareva
Video se připravuje ...

Dívku hledala celá obec. Asi po třech týdnech objevil policejní pes v poli nedaleko Číčovic lidskou ruku. Testy DNA potvrdily, že patří mladé Terezce. Později byly nalezeny i další části jejího těla a k vraždě se nakonec přiznal kamarád zavražděné Tomáš Beran.

Šlapl jí na hrudník a nechal utopit!

Ten po Terezině zmizení navštívil její rodiče a litoval, že osudný den dívku nedoprovodil domů, ale pouze se s ní rozloučil na křižovatce! Kamarádku zavraždil opravdu brutálním způsobem. Beran jí bodl nůž do srdce, ten se ale ohnul, a tak vrah dívku začal škrtit a bodat do krku. Pak ji odtáhl k potoku, kde jí šlápl na hrudník a držel ji pod vodou, dokud se neutopila. 

Mrtvé tělo pak Beran znásilnil a nechal pohozené u potoka. O dva dny později se k němu ale vrátil, rozřezal ho a části zakopal. Policii se vrah k činu přiznal a popsal mnoho strašlivých detailů. Později ale svou výpověď odvolal a u soudu tvrdil, že ho k přiznání donutil vyhrůžkami známý Radek, který je skutečným vrahem. 

Tomu ale soud neuvěřil. Znalci navíc zjistili, že Beran trpí sadomasochismem a na svobodě může být pro společnost nebezpečný. Soud nakonec poslal vraha na 13,5 roku za mříže. V obyvatelích Číčovic však dodnes hlodá otázka, zda Beran vraždil sám, a nebo měl komplice.

Více podrobností o tomto případu se dozvíte v nejnovější epizodě Insta Crime Podcastu, který moderují Tereza a Petra. Podcast vzniká jako spolupráce Blesk.cz a Insta Crime Blogu:

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání