Středa 24. července 2024
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Oblačno, déšť 23°C

Podcast: Kde je tělo podnikatelky Jany? Dva Slováci ji měli uškrtit bezpečnostním pásem

Video se připravuje ...
Autor: pdc, icp, jel - 
19. prosince 2022
05:00

Vrcholovou manažerku Janu Svobodovou naposledy viděla masérka 15. července 2015 v Praze. Od té doby ji nikdo nespatřil živou ani mrtvou. Z její vraždy jsou podezřelí dva Slováci, kteří ji měli údajně uškrtit bezpečnostním pásem. S oběma muži byl zahájen soudní proces, ačkoliv se tělo Jany Svobodové dodnes nenašlo.

V červenci 2015 bylo podnikatelce Janě šestačtyřicet let. V osudný den si zašla na masáž a pak chtěla odjet domů, jenomže zmizela. Policii se podařilo zjistit, že na parkovišti její firmy, ji přepadli dva muži, Ľubomír B. a Marek P., kteří se chtěli zmocnit jejího auta. 

Dva Slováci měli Janu údajně omráčit a naložit ji do jejího vlastního vozu. Když se podnikatelka začala probírat, měli ji uškrtili bezpečnostním pásem. Kde se ale zbavili těla, není jasné. Nikdy se totiž nenašlo. 

Soud bez těla

Manažerka dle vyšetřování policistů zemřela pouze proto, že byla ve špatný čas na špatném místě, neboť dvojice mužů chtěla ukrást auto, aby se mohla dostat zpět na Slovensko. Ľubomír B. byl v minulosti už několikrát soudně trestán, od roku 2015 si odpykává trest za krádež a loupežné přepadení. V roce 2016 navíc utekl z přísně střežené slovenské věznice Leopoldov. 

Video  Za katrem: Kde je tělo podnikatelky Jany? Měla být uškrcená bezpečnostním pásem.  - pdc, icp, Červený, Chebotareva
Video se připravuje ...

Marka P. kriminalisté dlouho nemohli vypátrat, byl na něj dokonce vydán mezinárodní zatykač. Před dvěma lety ho policie objevila v Irsku, založil tam rodinu a začal nový život. Oba muži jsou momentálně souzení a verdikt zatím nebyl vyřčen.

O tomto případu se dozvíte více v bonusovém pořadu Za katrem. Ten si pro vás připravily moderátorky Insta Crime Podcastu Tereza a Petra. Pořad Za katrem vychází každé druhé pondělí a nově se bude každý díl věnovat právě nevyřešeným případům, jedná se o neobjasněné vraždy, podezřelá úmrtí i zmizení.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání