Pondělí 5. června 2023
Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert
Polojasno 21°C

Potápěč Michal prováděl údržbu trajektu: Vážně ho zranil lodní šroub!

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, rc - 
26. května 2023
08:00

V novozélandském Aucklandu utrpěl tento týden vážné zranění český profesionální potápěč Michal K., který prováděl údržbu trajektu v místním přístavu. Informoval o tom server New Zealand Herald, podle něhož muže vtáhl pod hladinu lodní šroub poté, co posádka zapnula motor. Úřady nehodu vyšetřují.

Manželka zraněného řekla, že podle dostupných informací muž zřejmě vylézal z vody, když ho stáhla zpět „pupeční šňůra“ - hadice přivádějící pod vodu mimo jiné vzduch. „Zjevně někdo nastartoval motor a vtáhlo ho to pod hladinu. Myslím, že jeho pupeční šňůra se omotala kolem lodního šroubu,“ popsala. Do vody za ním skočili kolegové a vytáhli ho.

New Zealand Herald uvedl, že muž, který se komerčnímu potápění v Aucklandu věnuje už roky, utrpěl zlomeniny pěti žeber, má řezné a tržné rány a v současné době je na jednotce intenzivní péče. Ve středu podstoupil operaci a lékaři očekávají, že se zotaví. „Vzhledem k okolnostem se všichni doktoři shodují, že je zázrak, že to zvládl, protože většinou něco takového nepřežijete,“ řekla manželka zraněného.

Video  Bioložka zažila nevšední setkání se žralokem.  - Instagram: Juan Oliphant
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání