Sobota 3. června 2023
Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor
Jasno 20°C

Nákladní vůz sjel na Příbramsku z mostu do Vltavy: Tělo řidiče zůstalo zaklíněné šest metrů pod hladinou!

Aktualizováno -
27. března 2023
18:47
Autor: ČTK - 
27. března 2023
10:48

Řidič nákladního auta sjel v pondělí po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Na místě zemřel, nikdo jiný podle policie v autě nebyl. Havarované vozidlo vyprostilo z vody auto soukromé odtahové firmy. Na místě byl připraven i vyprošťovací tank hasičského záchranného sboru, řekl po 18:00 mluvčí hasičů Jan Sýkora. Havárie se stala dnes kolem 9:15. Řidič uvízl v kabině potopeného auta a zahynul.

K mostu přes Vltavu nedaleko obce Hřiměždice vyjelo několik jednotek hasičů, záchranáři a policisté. Z Prahy vystartoval i vrtulník Letecké služby Policie s hasiči na palubě. 

„Máme to hlášené kolem 9:15, na místě jsou hasiči a potápěči, řidič nákladního auta zatím z neznámé příčiny naboural do svodidel, prorazil je a spadl z mostu do Vltavy,“ řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Video  Vytažený nákladní vůz, který sjel z mostu do slapské přehrady  - Blesk David Malík
Video se připravuje ...

Policisté dodali, že řidič zemřel. „Řidič je bez známek života, nikdo další v autě nebyl, auto je zhruba v šesti metrech, řešíme, jak ho dostat ven," dodal Truxa. Velitel hasičů novinářům na místě nehody sdělil, že musel být na vytažený kamionu z vody povolán vyprošťovací tank záchranného útvaru. Z důvodu statiky mostu nemohou nákladní automobil vytáhnout pomocí jeřábů. 

Pojišťovna požadovala, aby auto z vody vytáhlo auto jejich firmy. Pokud by se to nepovedlo, byli hasiči připraveni použít speciální vyprošťovací tank ze Zbiroha, řekl Sýkora. S vyprošťováním pomáhali i potápěči. Kolem 18:00 se podařilo vozidlo dostat na břeh, podle mluvčího hasičů se ještě musí vytáhnout na silnici.

S havárií se do vody podle Sýkory dostaly i provozní kapaliny. „S vodohospodáři jsme domluveni, že po vyproštění auta začnou odpouštět vodu, tím se vytvoří větší proud a kapaliny zachytíme v norných stěnách,“ doplnil Sýkora.

Řidič podle policie zatím z neznámé příčiny přejel do protisměru a naboural do svodidel, prorazil je a spadl z mostu do přehrady. „Jednalo se 57letého muže, byla nařízena soudní pitva,“ řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Silnice I/18 bude podle ní pro řidiče uzavřena zřejmě do úterního dopoledne. „Pro řidiče jsou stanovené objízdné trasy,“ řekla Suchánková. Podle informací z místa začala k večeru oprava poškozených svodidel.

Zdeněk Kopečný ( 30. března 2023 16:26 )

Píše se, že narazil do svodidel, ale ta tam nebyla. Řidič najel přímo do zábradlí, kolem něhož vede chodník. Třeba mohl mít i nějaký problém a takto ho řešil... To ukáže vyšetřování nehody, jinak jsou to jen spekulace.

Jiří Zvěřina ( 28. března 2023 01:05 )

Spíše to tipuji na zdravotní indispozici řidiče...

bullshit ( 27. března 2023 16:47 )

Ta díra v zábradlí je docela úzká. Možná se mu udělalo blbě. Dost často i potkávám řidiče velkých aut co píší SMS nebo něco hledají na mobilu za jízdy. Mnohdy se stačí jen ohlédnout v kabině a ruka zatočí sama. Takto bourají hlavně ženské když se točí za dítětem. Ta hloubka je docela veliká, nevypadá to na první pohled tak. Chudák řidič...

Kazimir1 ( 27. března 2023 16:03 )

Jacek , nebo Stašek ? ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání