Neděle 10. prosince 2023
Svátek slaví Julie, zítra Dana
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Pobodal 10 lidí v posilovně: Maniak z Duisburgu prý útočil už dříve, a zabíjel!

Autor: ČTK - 
27. dubna 2023
20:52

Muž, který minulé úterý ve fitness centru v západoněmeckém Duisburgu nožem těžce zranil čtyři muže, je podezřelý také z toho, že o deset dnů dříve smrtelně pobodal jistého muže. Ve čtvrtek o tom informovala agentura DPA s odvoláním na státní zastupitelství v Düsseldorfu.

Šestadvacetiletý Syřan už o Velikonocích za nevyjasněných okolností údajně zaútočil v centru Duisburgu na 35letého účastníka večírku. Ten útok nepřežil. I v tomto případě panuje „pádné podezření“, že pachatelem byl právě on, uvedlo státní zastupitelství. Jako důležitý důkaz posloužila zabavená bota podezřelého, na níž se našly stopy obětí z fitness centra i muže z večírku.

Vyšetřování případu se ujala centrála pro boj s terorismem v Severním Porýní-Vestfálsku, protože v mobilním telefonu Syřana našli vyšetřovatelé fotografie a texty, které ukazují na souvislost s islamismem. Musejí ale vyhodnotit, jak jsou staré.

Podle úřadů 26letý muž přicestoval do Německa před sedmi lety a požádal o azyl. Doposud neměl závažnější problémy se zákonem. Motivy jeho činů nejsou jasné, vyšetřovatelé si na něj nechají vypracovat i psychiatrický posudek.

Video  Policie v Karlovarském kraji obvinila dvojici z pokusu o vraždu. Muže málem umlátili k smrti baseballovou pálkou.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání