Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Erika (37) škrtila muže bílým kabelem: Mentální postižení jí snížilo trest

Autor: yks - 
25. dubna 2023
11:20

Mentálně postiženou 37letou ženu odsoudil Okresní soud v Prešově za vraždu ve stádiu pokusu. Podle něj v afektu napadla muže a pokusila se ho uškrtit kabelem od prodlužovačky. Kdyby ho nezachránili příbuzní, dnes by už nežil.

Erika ze slovenského Bardějova stanula před soudem kvůli obžalobě z pokusu o vraždu. Podle obžaloby se pokusila zamordovat manžela své opatrovnice. O případu informoval web Noviny.sk.

„Vzala do rukou bílý prodlužovací elektrický kabel, následně přistoupila k poškozenému, který seděl na posteli, kde přehodila elektrický kabel přes hlavu poškozeného a obtočila ho kolem krku a následně ho taháním obou konců s cílem poškozeného usmrtit škrtila,“ uvedl žalobce. Ženě hrozilo 15 –⁠20 let. Od soudu ale odešla s podstatně mírnějším trestem.

Video  Erika (37) škrtila muže bílým kabelem: Mentální postižení jí snížilo trest. 
Video se připravuje ...

„Soud vzal v úvahu, že se žena k činu přiznala a upřímně ho litovala,“ uvedl Eričin obhájce Michal Novák. Kromě této polehčující okolnosti soud vzal ohled na ženin mentální zdravotní stav a prostředí, ve kterém žila. Erika byla totiž už v minulosti zbavena svéprávnosti. Právě proto rozsudek potrestal její čin jen 9 lety vězení, hluboko pod spodní hranicí trestní sazby.

K útoku mělo přispět i časté pití alkoholu. Znalecký posudek zaznamenal „Známky retardované osobnosti na rozhraní lehké a středně těžké retardace s dominantními impulzivními a antisociálními rysy,“ současně ale uvedl, že ovládací schopnosti ženy byly sice podstatně snížené, ale ne zcela vymizelé.

Kazimir1 ( 25. dubna 2023 16:57 )

Měla vzít černý kabel ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud