Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Oblačno, bouřka 20°C

Čech (42) chtěl převážet do Velké Británie zbraně a munici. Soud ho odsoudil k téměř 13 rokům za mřížemi!

Autor: ČTK, inf - 
18. března 2023
12:54

Soud v Manchesteru v sobotu odsoudil k téměř 13letému vězení 42letého Čecha za pokus dovézt do Británie poloautomatickou zbraň a munici. O případu na svých stránkách informoval britský Národní kriminální úřad (NCA).

Pohraniční stráž v Doveru v dubnu 2018 objevila v dodávce samonabíjecí pušku slovenské výroby a 465 nábojů. Řidič uvedl, že o nákladu nevěděl. Vyšetřovatelé na zbrani našli stopy DNA 42letého Čecha, který se v tu dobu nacházel v domovské zemi, kde si odpykával jiný trest za krádež a další trestné činy.

Loni v březnu přiletěl do Manchesteru, kde ho policie zatkla. Svou vinu u soudu přiznal a dostal trest odnětí svobody v délce 12 let a devět měsíců.

V souvislosti s tímto případem už Británie odsoudila jiného Čecha, kterému soud v Canterbury v roce 2018 uložil 22letý trest odnětí svobody za nelegální dovoz střelných zbraní.

„(Zbraně a munice) měly potenciál způsobit vážná zranění a smrt a skupina dovezla dostatek munice, aby v případě použití v ulicích napáchala nevýslovné škody,“ uvedl oblastní velitel NCA Mark Howes.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání