Policisté po vyhodnocení důkazů byli opačného názoru a žalobce požádali, aby dvojici, kterou v Čeladné zajistili i se čtyřmi zbraněmi podléhajícími registraci, mohli obvinit. „Navrhli jsme státnímu zástupci obě osoby zadržet a následně obvinit z trestného činu nebezpečného vyhrožování. Státní zástupce návrh policistů neakceptoval. Neshledal v jednání obou mužů trestný čin. Na pokyn státního zástupce byly obě osoby propuštěny ze zajištění,“ uvedla Jiroušková.

Zbraně, které policisté v sobotu u jednoho z mužů zajistili, zůstaly zajištěny u policie a budou předány k řešení správního orgánu. Šlo o čtyři střelné zbraně - opakovací brokovnici, samonabíjecí pušku a dvě samonabíjecí pistole, které vlastnil muž legálně, jelikož je držitelem zbrojního průkazu.

Moravskoslezští policisté v areálu golfového klubu v Čeladné na Frýdecko-Místecku zasahovali opakovaně v noci z pátku na sobotu a v sobotu. Dostali oznámení, že se na místě pohybují ozbrojení lidé nosící zbraně na viditelném místě. Dva lidi zadrželi.

Podle informací ČTK v areálu klubu řešily dvě skupiny ekonomický spor. Zadržení muži byli údajně součástí bezpečností agentury, kterou najala jedna ze stran sporu.

 

 

Video
délka: 01:17.62
Video se připravuje ...

Policisté pátrají po zlodějích, kteří přišli vykrást nemocnici v brněnských Bohunicích. Policie ČR

Fotogalerie
7 fotografií