Pátek 2. června 2023
Svátek slaví Jarmil, zítra Tamara
Polojasno 23°C

Drama v Karlsruhe: Policie po čtyřech hodinách osvobodila rukojmí

Aktualizováno -
10. března 2023
23:38
Autor: ČTK, shp, VaB - 
10. března 2023
19:45

Další drama u našich sousedů! Policisté zasahovali v Karlsruhe na západě Německa, kde pachatel držel nejméně sedm rukojmí v jedné z lékáren. Podle deníku Bild požadoval výkupné v řádech milionů eur. Podezřelý muž držel zajaté déle než čtyři hodiny, policie ho po rychlém zákroku zadržela. 

Rukojmí se nacházeli v lékárně v ulici Ettlinger Strasse poblíž centra města. Policie brzy uzavřela nejbližší okolí. Po zhruba čtyřech hodinách na twitteru informovali, že podezřelého muže zadrželi. 

Zhruba deset minut před tím do lékárny vtrhlo ozbrojené policejní komando, mělo se ozvat několik hlasitých ran, mohlo se jednat o rozbušky. Proběhla i prohlídka budovy, nikdo by neměl být zraněný. 

List Stuttgarter Zeitung na svém webu napsal, že pachatel za propuštění rukojmí  požadoval sumu v jednotkách milionů eur. Policie ale tyto informace nepotvrdila. 

Třistatisícové město Karlsruhe leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko poblíž německo-francouzských hranic. Sídlí v něm německý ústavní soud.

Video  36letý muž se zabarikádoval s rodiči jako rukojmími v panelákovém bytě.  - Reprofoto/TV JOJ
Video se připravuje ...

PPP444 ( 11. března 2023 05:30 )

.Babiš: „Tady jsme zveřejnili lidem, za kolik my tady jíme při těch statisícových platech. , na kolik poslance vyjde oběd: Bramborová polévka s paprikou 12 korun, špenátová za 15, dokonce v ní bylo i vajíčko. Babiše to překvapilo. „Kolik stojí vajíčko? Sedm korun? Jak to můžou udělat za 15 korun? Není to ztrátové?“ divil se. „Jakým právem my tady máme levnější jídlo?“ domáhal se odpovědi a pokračoval výčtem cen. Vepřový řízek s brambory 95 korun, čočková polévka s klobásou 16 korun, smažák za 109 korun...... rodičů, kteří zkrátka nemají prostředky na to, aby svým dětem zaplatili školní obědy, stále přibývá.....A mezitím v poslanecké kantýně – hovězí vývar s játrovou rýží 25, vepřová plec na houbách 77 korun. Podle Babiše by bylo fér, aby šla Sněmovna příkladem, aby platy byly zmraženy a ceny v kantýně zveřejněny...... Vypočítal, že s ohledem na zvýšení platů ústavních činitelů dostane jako řadový poslanec od června do konce roku o 96.000 korun navíc, zatímco důchodci v průměru o 7000 korun přijdou.

al.bunda ( 10. března 2023 20:45 )

Nás to taky čeká,dříve nebo později,už jsem zažil to že objíždíte město aby jste sehnali antibiotika pro vnučku. nikdo mi nevymluví že to není tím že to fialenko poslal na ukrainu co potřebujeme pro naše děti. pane fialo vím že kamiony v hodnotě 200 milionů léčiv jeli na východ s tím že ***me na naše lidi

Mik Majk ( 10. března 2023 20:41 )

No když chcou koruny,tak ať jim je nasypou a je klid 👍

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání