Pondělí 4. března 2024
Svátek slaví Stela, zítra Kazimír
Oblačno 11°C

Nejhledanější Slovák se skrýval v Kolumbii: Michala Píše chytli díky jeho chybě

Autor: ČTK - 
15. března 2023
21:47

V Kolumbii byl podle slovenských médií zadržen jeden z nejhledanějších Slováků Michal Píš, který je považován za nebezpečného obchodníka s drogami. Informují o tom slovenská média. Slovenské ministerstvo spravedlnosti potvrdilo, že ve zrychleném řízení připravuje žádost k vydání Píše na Slovensko.

Píš byl v jihoamerické zemi zadržen na základě mezinárodního zatykače. Informaci jako první zveřejnila televize JOJ. Kolumbijské protidrogové vyšetřovací orgány Píše označují za cizince, jenž se ukrýval v místním luxusním rezortu Manga v La Heroica v Cartageně.

Kriminalisté ho odhalili díky chybě, kterou udělal, když chtěl vycestovat do jiné země, informoval server JOJ Noviny.sk. Ten také uvedl, že podle kolumbijských detektivů je Píš vysoce postaveným drogovým pašerákem, který se chtěl v Cartageně usadit s plánem dlouhodobého pobytu.

Podle mluvčího slovenského ministerstva spravedlnosti Timoteje Lauka je Píš na Slovensku obviněn ze zvláště závažného trestného činu nedovolené výroby omamných a psychotropních látek, jedů nebo prekurzorů, jejich držení a obchodování s nimi. V Kolumbii byl zadržen v neděli.

Podle Europolu patřil Píš k ozbrojené skupině působící v Bratislavském, Trenčínském a Žilinském kraji i v České republice, a to zaměřené na skladování a obchod s omamnými a psychotropními látkami.

Video  Policie dopadla posledního člena Berdychova gangu.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání