Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Podcast: Kde je malá Valerie Kvasničková? Babička ji naposledy viděla zbitou a zapáchající močí

Video se připravuje ...
Autor: pdc, icp, jel - 
27. února 2023
05:00

Smutný příběh zmizení nejmladšího dítěte ze čtyř sourozenců začal v momentě, kdy její tatínek zemřel v pouhých pětadvaceti letech. Maminka se ze ztráty partnera psychicky zhroutila a nezvládala péči o děti. Ty jí proto byly odebrány a později je dostala do péče jejich babička, matka zesnulého otce, která byla v minulosti odsouzena za týrání vlastních potomků.

Přestože maminka neměla děti v péči, ona i její matka se snažily s dětmi zůstávat ve spojení. Poručnice dětí, babička Soňa, však časem začala matce kontakt s dětmi znemožňovat. Nezvedala jí telefony a předstírala, že není doma. 

Video  Kde jsou? Valerii Kvasničkovou brutálně týrala babička.  - pdc, icp, Jedlička Čebotareva
Video se připravuje ...

Babička, která neměla děti v péči, je jednoho dne v roce 2016 potkala. Valerie se jí zdála smutná, a když si ji pořádně prohlédla, zjistila, že je zbitá. „Obličej měla celej poškrábanej, ret natrženej, monokl pod okem. Byla špinavá a zapáchala močí,“ uvedla tehdy žena s tím, že poručnice tvrdila, že jí to udělala sestra, když se pohádaly. Sestra však prý kroutila hlavou, že to není pravda.

Soňa týrala vlastní děti

Známá rodiny později matku informovala, že Valerie je v ústavu, čemuž ale máma nevěřila a rozhodla se ověřit, že jsou děti stále u Soni. Poručnice dětí jí ale prý nadávala a děti jí odmítla ukázat. Matka s druhou babičkou proto v srpnu 2018 nahlásily zmizení Valerie na policii.

Dívenka byla prokazatelně naposledy viděna v říjnu 2017, tedy třičtvrtě roku před tím, než byla nahlášena jako pohřešovaná. A dodnes se nenašla. Soňa byla již v minulosti trestaná. V osmdesátých letech ji odsoudili za týrání vlastních dětí. Podle výpovědi jejího syna skončil v kómatu a měl otřes mozku, trpěl ztrátou paměti a měl otevřené zlomeniny kolen, zlámaná žebra a ruku. Když policie zahájila vyšetřování zmizení Valerie, její sourozenci vypovídali, že je babička bila. Nejvíce prý malou Valinku. 

„Bratra Valerie často fyzicky trestala nadměrným bitím po celém těle, k čemuž používala různé nástroje […] nechávala ho za trest dlouhou dobu klečet na jednom místě, tahala ho za vlasy a uši,  smýkala s ním a házela s ním o zem, přičemž mu sprostě nadávala,“ zaznělo v rozsudku u soudu s poručnicí dětí.

Smutný případ je velmi složitý a objevuje se v něm velké množství hrozivých detailů. Ty se dozvíte v nejnovější epizodě bonusového pořadu Kde jsou?, který vychází každé druhé pondělí. V pořadu se budou moderátorky Insta Crime Podcastu věnovat případům pohřešovaných dětí.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání