Úterý 16. dubna 2024
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Oblačno, déšť 10°C

Dívka (17) si sedla do Berounky pod jez a plakala: Zachránil ji duchapřítomný muž

Záchranáři a policisté u jezu v Dobřichovicích.
Záchranáři a policisté u jezu v Dobřichovicích.  (Autor: TransHospitalPlus)
Autor: VaB - 
22. února 2023
13:48

Teprve 17letá dívka se v Dobřichovicích pokusila o sebevraždu. Sedla si do řeky pod jez, plakala a čekala. Měla štěstí, že kolem šel zrovna duchapřítomný muž a z vody ji vytáhl. Záchranáři ji poté převezli do nemocnice. Téhož dne měla mít podle zjištění Blesku sebevražedné sklony ve škole a záchranná služba ji převezla do léčebny Bohnice, odtamtud ji ale záhy propustili.

K sedící sedmnáctileté dívce v řece Berounce spěchala jedna hlídka policistů a tamní záchranáři z TransHospitalu z Řevnic. Policisté měli informaci o tom, že u jezu ve vodě sedí brečící dívka. Než však stihli dorazit, do záchrany se pustil náhodný kolemjdoucí.

„Na místě se ještě před naším příjezdem objevil svědek, který si dívky všiml a vytáhl ji z vody ven,“ popsala Blesku mluvčí policie Michaela Richterová. Policisté a záchranáři následně dívce poskytli tepelný komfort.

„Zahlédl ji mladý muž a pro dívčinu do řeky skočil, potom jí poskytl vlastní oblečení a kontaktoval zdravotnickou záchranou službu a policii,“ popsali dramatickou akci záchranáři z Řevnic. Ti pak podchlazenou dívku převezli do nemocnice.

Z Bohnic ji samotnou poslali domů?

Podle informací Blesku už ten den záchranná služba dívku jednou do nemocnice převážela. Ve škole měla mít sebevražedné sklony, záchranka ji proto odvezla do psychiatrické léčebny v Bohnicích.

„Dívku jsme s psychickými problémy převezli ze školy do léčebny v Bohnicích,“ popsala Blesku mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Odtamtud ji ale krátce nato samotnou propustili domů, načež dívka odjela do Dobřichovic a pokusila se o sebevraždu v řece. 

Blesk léčebnu kontaktoval, ta se však k okolnostem případu odmítla vyjádřit s odkazem na lékařské tajemství. „Pane redaktore, rozumím, že se ptáte. Jde ale o zdravotní stav pacienta a k tomu se nemohu vyjadřovat," sdělil náměstek pro lékařskou péči psychiatrické léčebny Bohnice Marek Páv. 

Pokud máte psychické potíže či jakékoliv trápení, obraťte se na odborníky například na Lince bezpečí 116 111 nebo v Centru krizové intervence 284 016 666. Služby jsou poskytovány nonstop.

Video  V Dobřichovicích nalezli člověka bez známek života.  - David Malík
Video se připravuje ...

JaNat ( 27. února 2023 22:47 )

Nikdo neví co se stalo, co ji k tomu přimělo. Lidé jsou s...ě, ublíží z radosti a neuvědomi si, že to někteří neunesou. Je mi té dívenky líto, snad najde někoho kdo ji bude brát vážně. Psych. Bohnice selhala.

beda88 ( 22. února 2023 15:06 )

před několika lety v Plzni obdobný případ. mladík si podřezal žíly na veřejnosti, převezen do FN Lochotín, odtamtud jej pustili domů, protože "nechtěl být hospitalizován." po příjezdu domů začal vyhazovat nábytek ze 6. patra z okna na kolemjdoucí. byla přivolaná hlídka policie a tu napadl nožem, jednoho řízl do ruky a druhé bodnul do břicha a pak se rozběhl a vyskočil z okna. mrtev na místě.
závěr? je normální ptát se psychicky nemocného, jestli chce zavřít do cely?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání