Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Nebezpečná internetová výzva na českých školách: Děti se škrtí do bezvědomí!

Nebezpečná internetová výzva na českých školách: Děti se škrtí do bezvědomí!
Nebezpečná internetová výzva na českých školách: Děti se škrtí do bezvědomí!  (Autor: Profimedia, David Malík)
Autor: jel - 
3. února 2023
12:40

Opravdový šok čekal na rodiče a učitele ze základní školy v Týništi nad Orlicí, když zjistili, čím se žáci deváté třídy „baví“ o přestávkách. Ukázalo se, že se navzájem škrtí až do bezvědomí. Podivná výzva se údajně objevila na více školách v Královéhradeckém kraji.

Ke škrcení mělo docházet v deváté třídě základní školy. Děsivému incidentu měli přihlížet spolužáci obou aktérů, nikdo z nich však nic neudělal, naopak někteří si celou událost ještě natočili.

Škola v Týništi nad Orlicí nebezpečnou výzvu odhalila víceméně náhodou. Jedné z tamních učitelek žáci velmi důvěřují a jeden ze studentů se jí svěřil s tím, že se toto děje a on má strach, že by se mohlo stát něco vážného.

O děsivém případu informoval server iRozhlas. Ten uvedl, že ředitel školy Marian Janko se ihned obrátil na policii. Tam ho ale čekalo nepříjemné překvapení, nepomohou jim. „Okamžitě jsme zašli na policii a tam jsme se dozvěděli šokující zprávu, že pokud se ta oběť nebrání, souhlasí, tak s tím nemohou nic dělat,“ řekl Janko webu.

Škola si tedy musela poradit sama. Vedení školy povolalo policejní preventistku, o problému informovalo rodiče a s dětmi o něm začali mluvit. Podle preventistky jde o nejlepší možné řešení. Případ v Týništi nad Orlicí ale prý bohužel není ojedinělý a podobný problém řeší v Královéhradeckém kraji více škol.

 

jdi-se-bodnout ( 3. února 2023 13:00 )

Když jim potom soudruh estébák Babiš twitne, že mají na něj vsadit a dostanou dvanáctinásobek, tak jdou a vše vsadí.

ivana kollerova ( 3. února 2023 12:55 )

tak nam roste generace blbecku, kteri jen tupe kopiruji, co jim kdo rekne.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání