Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Na doživotí: Trojnásobný vrah Semanský dlouho unikal pozornosti, zavraždil příbuzné i nevinnou seniorku

Autor: VaB - 
25. ledna 2023
05:00

Chladnokrevně zabil tři lidi, z toho dva příbuzné. Michal Semanský, někdy přezdívaný jako vrah důchodců, vraždil hlavně kvůli penězům. Jednoho strýce uškrtil a zapálil, ve kterém se nacházel, aby zahladil stopy. Mrtvolu dalšího uškrceného příbuzného hodil do studny. Svou třetí oběť, nevinnou seniorku, dvakrát okradl, při posledním martyriu ji zavřel do skříně se šaty. Tam hodinu trpěla, než se udusila. Semanský je jeden z více jak 40 doživotně odsazených vězňů, kteří se už na svobodu nedostanou.

Začalo to 30. září roku 2009 před téměř patnácti lety. První obětí vraha Michala Semanského se stal jeho 72letý strýc. Toho ve zmíněný den navštívil doma v Sudkově v Olomouckém kraji. Za strýcem se vydal na kole z Dvora Králové. Cesta byla dlouhá více než 130 kilometrů.

Doufal, že mu příbuzný znovu půjčí další peníze. Potřeboval je pro svou družku, která byla na mateřské a dlužila velký obnos za nájem, který k tomu všemu neplatila. Jenže v Sudkově nepochodil a narazil na odpor, 72letý důchodce mu peníze odmítl dát s tím, že už mu dřívější půjčky ještě nesplatil.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání