Úterý 31. ledna 2023
Svátek slaví Marika, zítra Hynek
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Epsteinova bývalka Maxwellová o fotce s princem Andrewem: Je to podvod!

Autor: rc - 
25. ledna 2023
05:00

Dvacetiletý trest ve floridské věznici si odpykává Ghislaine Maxwellová. Pyká za to, že se podílela na sexuálních zločinech miliardáře Jeffreyho Epsteina, který zneužíval mladé dívky. Maxwellová se nyní rozhodla z věznice promluvit. V rozhovoru se rozhovořila i o fotografii, na níž je princ Andrew s jednou z údajných obětí. O snímku řekla, že se jedná o podvod.

Americký soud poslal miliardářskou dceru Ghislaine Maxwellovou za mříže v červnu loňského roku. Za zdmi floridské věznice si má odpykat dvacetiletý trest. Maxwellová, která je dcerou mediálního magnáta Roberta Maxwella, byla shledána vinnou za to, že mezi lety 1994–2005 napomáhala Jeffreymu Epsteinovi k sexuálnímu zneužívání mladých dívek. Zámožný finančník byl nalezen v srpnu 2019 mrtvý v cele v newyorském vězení, kde čekal na soud. Měl spáchat sebevraždu.

Zfalšovaná fotka?

rozhovoru pro TalkTV promluvila o fotografii, na níž je princ Andrew s Virginií Giuffreovou, kterou vévoda z Yorku objímá kolem pasu. Giuffreová, které v té době bylo údajně sedmnáct let, tvrdí, že ji princ sexuálně zneužil. Na snímku je spolu s nimi i samotná Maxwellová, která se v pozadí usmívá. Ovšem v rozhovoru uvedla, že fotka, která měla vzniknout v jejím domě na Mayfair, je podvrh. „Je to padělek. Ani na chvíli jsem neuvěřila, že je skutečná. Vlastně jsem si jistá, že není. Neexistuje žádný originál,“ prohlásila Maxwellová a dodala, že viděla pouze fotokopii.

Princ Andrew rovněž popírá, že by fotografie vznikla. Již dříve uvedl, že si „nepamatuje“, že by se někdy s Giuffreovou setkal. V rozhovoru pro BBC, který poskytl v roce 2019, navíc dodal, že snímek nemohl vzniknout v Londýně, jelikož je na fotce ve svém „cestovním oblečení“.

Video  Největší královské skandály  - Videohub
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání