Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Závodník uháněl po dálnici D10 rychlostí 315 km/h: Jezdím takhle běžně, šokoval

Autor: jel - 
16. ledna 2023
19:00

Řidič sportovního vozu se po dálnici D10 na Liberecku řítil neuvěřitelnou rychlostí. V jeden moment jel dokonce 315 km/h. Spolujezdec ho u nebezpečné jízdy ještě natáčel. Muž, který měl vůz řídit, pak ještě šokoval svými slovy pro CNN Prima News, údajně je rychlá jízda na dálnici jeho koníčkem, má to za adrenalinovou zábavu.

Na videu, které zaslal Krimi zprávám jeden z diváků, je vidět, jak vůz jede po dálnici a na tachometru nebezpečně stoupá rychlost. V závěru videa vůz jede dokonce rychlostí 315 km v hodině. 

„Je to adrenalin“

Televizi se podařilo vypátrat muže, jenž údajně vůz na videu řídil. Přiznal se, že pokud je silnice prázdná, jezdí takovýmto způsobem běžně. Má prý strach akorát z toho, že mu někdo „nezodpovědně vjede do cesty“.

„Mám z toho radost, je to pro mě adrenalin,“ přiznal řidič. Domnívá se, že má vše pod kontrolou a ví, co si může dovolit. Tvrdí, že jeho rekord je 320 km/h, ale rád by se dostal ještě na větší rychlost. 

Na českých dálnicích je přitom pro vozidla vážící do 3,5 tuny maximální povolená rychlost 130 km/h. Za překročení rychlosti o více než 50 km/h přitom řidiči hrozí zákaz řízení až na 18 let, odebrání bodů a pokuta.

Rychlou jízdou loni na začátku roku šokoval také miliardář Radim Passer. Ve svém Bugatti Chiron se řídil po německé dálnici A2 rychlostí 417 km/h. Video z této jízdy navíc zveřejnil na sociální síti. Policie ho podezřívala z účasti na nelegálním silničním závodu. Passerovi hrozilo vězení. Kriminalisté ale počátkem května pro nedostatek důkazů vyšetřování miliardáře ukončili.

Video  Záznam jízdy Radima Passera v Bugatti Chiron na německé dálnici  -  Radim Passer/Youtube
Video se připravuje ...

Vanility ( 16. ledna 2023 23:02 )

Takový i...t by neměl mít ani občánku, natož pak řidičák. Až někoho zabije, co si pak kdo na něm vezme 😡

Slava Volf ( 16. ledna 2023 22:01 )

Hlavně že policie bude šikanování nás důchodce.je mě 82let celý život až do.duchodu jsem jezdil v CSAD. S
Autobusem po celé Evropě a nyní nmm nějaký úředník zakáže.jezdit jsem zdravý prohlídky u.lekare.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání